Відповідну допомогу можуть отримати виключно ті категорії осіб, які потрапили під затверджений класифікатор видів економічної діяльності. Інші – претендувати на неї не можуть. Про це в ефірі 24 каналу розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.
Читайте також У Дії підприємці можуть отримати 8 000 гривень компенсації: як це зробити
Водночас заступник міністра зазначив, що попередньо питання прийняття заявок щодо компенсації для ФОПів опрацьовували з 14 по 21 грудня. Проте у зв'язку з тим, що відповідні класифікації стосуються понад мільйона застрахованих осіб – обговорюють питання щодо термінів звернення за допомогою щодо виплат, сказав він.
Процес виплати максимально автоматизований, основне – організувати роботу щодо прийому відповідних заяв від громадян. Надалі воно буде працювати в режимі списків відомостей,
– розповів Музиченко.
Він зауважив, що через прийняте рішення про посилення карантинних обмежень у січні, визначили групи КВЕД щодо яких будуть діяти обмежувальні заходи. Зокрема мовиться про режими роботи роздрібної торгівлі та культурно масових заходів, сказав заступник міністра.
Ліміт для найманих працівників
Водночас Віталій Музиченко наголосив на 2 абсолютно різних видах соціальної підтримки. Один з них орієнтований на підтримку бізнесу, тобто ці виплати пов'язані з обмеженнями у його діяльності. Другий, за словами заступника міністра, спрямований безпосередньо на застрахованих осіб, найманих працівників та ФОПів.
"У цій ситуації аналізують середньомісячну заробітну плату за 3 квартал. Якщо вона перевищує 30 тисяч гривень, то права на відповідну виплату така особа не має – її доходи дозволяли заощадження", – сказав заступник міністра соціальної політики.
Де можна подати заявку
Він зазначив, що реалізовано виключно електронну систему подання відповідних заявок. Це можна зробити або через мобільний застосунок "Дія", або з відповідного порталу. Єдине, що потрібно розуміти, це приналежність роботодавця до відповідної групи КВЕД – це можна перевірити на сайті ЄДР фізичних осіб України, сказав Музиченко.
Згідно з його інформацією, списки за результатами опрацювання мають надійти від Міністерства цифрової трансформації до пенсійного фонду не пізніше наступного робочого дня. Відповідно протягом 3 днів має бути результат призначення, фінансування буде здійснюватись протягом 1 – 2 робочих днів, сказав заступник міністра.
Оскільки сьогодні (14 грудня –, 24 канал) лише перший день прийому заявок – навантаження на "Дію" достатньо велике, тому можуть бути певні збої,
– додав він.
За словами Віталія Музиченка, відбулися корективи щодо КВЕД. Наразі орієнтуються на понад 1 мільйон осіб, які претендуватимуть на компенсацію – що потребуватиме приблизно 8, 3 мільярди гривень.