Для полегшення процедури також створили спеціальний "Пенсійний калькулятор" – при обчисленні страхового стажу та зарплати він використовує усі необхідні дані з Пенсійного фонду України.
Зауважте Більшості пенсіонерам не приноситимуть пенсії: потрібно відкривати рахунок у банку
Як дистанційно оформити пенсію в Україні
- Увійти на портал Пенсійного фонду України. Це можна зробити за допомогою електронного підпису або через систему електронної ідентифікації GOVID. Якщо користувач обрав другий варіант, необхідно авторизуватися на сайтах державних установ. Є 2 способи: за допомогою банківської картки (BankID) або оператора мобільного зв'язку (MobileID).
- В особистому кабінеті обрати пункт "Заява на призначення пенсії". Наступним кроком необхідно заповнити анкету та прикріпити проскановані копії необхідних документів (їхній перелік вказаний на порталі).
- Далі потрібно вказати вид бажаного формату пенсійного посвідчення (паперовий або електронний) та у разі потреби обрати спосіб інформування за етапами обробки заяви.
- Ще один крок – підписати заяву електронним підписом та надіслати її до органу Фонду.
- Тоді заяву автоматично передають до Пенсійного фонду України.
- Упродовж 10 днів надійде смс-повідомлення щодо рішення про призначення пенсії.
- В Особистому кабінеті опублікують інформацію про стан обробки заяви та рішення про призначення пенсії.
- Завершальний етап – необхідно прийти у сервісний центр, щоб перевірити надані документи та отримати пенсійне посвідчення.