Так вважає нідерландський адмірал Роб Бауер, який очолює військовий комітет НАТО, під час дискусії, організованої Міжнародним інститутом стратегічних досліджень. Про це повідомляє 24 Канал із посиланням на ЄП.
Дивіться також "Камбек століття і вирок Америці": чому Трамп переміг і що буде з Україною – огляд західних ЗМІ
Роб Бауер прокоментував наміри Трампа
У Бауера запитали, як діятимуть європейські союзники у НАТО, якщо команда Трампа почне відступати у питанні підтримки України. Адже раніше європейці без особливого спротиву зустріли рішення США піти з Афганістану.
Це своєю чергою закінчилося хаотичною евакуацією з Кабула і тріумфом "Талібану". На це адмірал відповів, почавши з того, що бачить відмінність між операцією в Афганістані та ситуацією після початку повномасштабної війни в Україні.
Якщо чесно, Афганістан не був стратегічно важливим. Ми пробули там 20 років, ми багато чого зробили, хтось за це віддав життя, але якщо ставити питання, чи було це стратегічно важливо – відповідь буде "ні". Чи Україна стратегічно важлива – так. Тому що тут питання про систему заснованого на правилах міжнародного порядку, це про "серце Європи", це про амбіції Росії й, опосередковано, амбіції Китаю,
– заявив він.
Тож, за його словами, якщо послухати заяви Трампа про швидке припинення вогню, адмірал сказав, що не може уявити, що в інтересах США дозволити Путіну вийти з війни переможцем. На його думку, це не так. Також, як каже топгенерал, Білий дім має взяти до уваги й співпрацю Москви та Пхеньяну.
КНДР не лише надає Росії військову допомогу і своїх військових, але й отримує в обмін на це військові та космічні технології, що стане викликом і проблемою для США. Також він нагадав про роль Китаю, який не дає прямої військової допомоги, але допомагає Росії отримувати необхідні товари й компоненти.
"Неможливо вирішити ситуацію з Україною, не беручи до уваги усіх цих гравців. Інакше США вистрелять собі у ногу", – зазначив Роб Бауер. До речі, за його словами, НАТО розглядає потенційні ризики від участі у війні в Україні через ядерну загрозу Росії.