Перший день трудящих пройшов у США 1886 року. Страйкували робітники з вимогою зменшити робочий день і збільшити зарплату. А через 32 роки цю дату бере на озброєння радянська влада. От тільки в СРСР свято стає не революційним, а провладно-офіційним.

Кожного першого травня організовують марші за права робітників. Цього року вимагатимуть зменшення тарифів на комунальні послуги.

Читайте також: 1 травня в Азії: протести за кращий рівень життя

Ну і звичайно ж — цей день святий для комуністів і прихильників партії. Як завжди — вони першого травня виходять з комуністичною символікою.

Через такі різні думки на 1 травня в Україні вже традиційні сутички. В 2013 році на Хрещатику — шарпанина між комуністами та опозицією, а минулого року на травневі свята — протистояння в Одесі, які призвели до загибелі 40 людей.

До слова, у Києві міліція затримала 19 молодикі впісля того, як вони намагалися спровокувати бійку з учасниками заходів до 1 травня на території музею Великої Вітчизняної війни.

У центрі Миколаєва представники лівих партій та проукраїнські активісти, які виступали за мир в Україні, одночасно проводили агітацію, провокуючи один одного.

Додамо, у Львові День солідарності трудящих вирішила відзначити невелика групка комуністів.

А у Харкові, незважаючи на заборону суду, люди все-таки вийшли на масові акції. Між першотравневим і проукраїнським мітингом сталась сутичка.