Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів кореспондент Євген Назаренко та кореспондентка Альона Чернецька.
Читайте також: Коли у Раді ухвалять зміни щодо авто на єврономерах: Южаніна окреслила терміни
Людей під Кабміном приблизно декілька сотень. Зранку їх було більше і вони перекривали вулицю Грушевського, а наразі дорога вільна. Окрім цього, є інформація, що невдовзі мають зробити певну заяву, адже в них є інформація з Кабінету Міністрів. Вимоги старі, які і були. Вони вже два роки вимагають, аби покращили закон про розмитнення. Закон Южаніною, який трохи поліпшує ситуацію. не дуже влаштовує представників, зокрема, організації "АвтоЄвроСила", вони кажуть, що розмитнення все одно залишається досить великим.
В Кабміні відреагували на мітинг, який проходить у них під стінами. Володимир Омелян, міністр інфраструктури, який якраз спускався до невдоволених протестувальників, заспокоює останніх успішними прогнозами. Каже, що гроші на ремонти доріг (те, що також вимагають мітингувальники) цього року виділили рекордні 47 мільярдів гривень, а наступного року біде ще більше – 56 мільярдів, і 17 з них якраз піде на ремонти у регіони. Цьогорічна ситуація показала, що гроші є, але їх не освоюють. В Миколаївській області освоїли тільки 17 відсотків, і люди в знак протесту просто блокували дороги та ночували в наметах. Проте, щоб це не повторилось, наразі планують готувати все завчасно, зокрема, йдеться і про підготовку до тендерів.
Ми маємо суттєві зрушення по всій країні. Безумовно, ще багато чого потрібно робити. Але для нас надважливо, щоби домовленості про розвиток дорожнього фонду і його збільшення відбулося. Це відбулося в проекті урядового бюджету, і я сподіваюся, що це буде проголосовано народними депутатами. Щонайменше, я не уявляю собі народних депутатів, які голосують проти будівництва доріг в Україні. Протягом 5 років до 2022 року всі дороги міжнародного і державного значення будуть як нові,
– запевнив міністр інфраструктури України.
Ніна Южаніна прогнозує, що ці законопроекти розглянуть не раніше жовтня, можливо, і в листопаді. Адже зараз потрібно ще попрацювати з поправками, наразі їх є приблизно сотня. Найбільше поправок стосується коефіцієнту віку та заміни його на коефіцієнт екології, а також на те, аби збільшити акциз до 300 євро.
Був поданий експертний висновок міністерством фінансів, де було написано про можливі втрати 2 мільярдів надходжень до бюджету. Але вони погодились із законопроектами в першому читанні, у зв'язку з тим, що ми очікуємо, що після розмитнення великої кількості автомобілів навіть при знижених ставках ці 2 мільярди надійдуть в бюджет обов'язково,
– зазначила нардеп від БПП Ніна Южаніна.