Близько трьох сотень біженців із Близького Сходу застрягли під російським Мурманськом. Люди хочуть потрапити у Норвегію або Фінляндію. Але там їх вже не приймають.

Мігрантів тимчасово розселили в готелях: оплачують житло біженцям неурядові організації. Російська влада ж проблемами нелегалів не переймається. Не особливо тепло приймають біженців і місцеві жителі.

Що їм робити у Росії? Поки їх мало, усе нормально. А якщо багато, то вже безлади почнуться,
— прокоментував ситуацію житель Мурманської області Олексій.

Більшість мігрантів, які прибувають у Росію, хочуть потрапити саме у Норвегію. Торік це вже зробили понад 5 000 біженців. Тоді вони перетинали кордон на велосипедах або машинах, адже пішки це було неможливо зробити.

На біді сирійців непогано нагріли руки підприємливі місцеві жителі, які за допомогою власних авто та високої плати перевозять їх до Норвегії та Фінляндії.

Цю ситуацію в Осло прокоментували дуже просто: Росія — теж безпечна країна, отже біженці і там можуть подавати документи та залишатися. Тих, хто уже потрапив до королівства, вирішили депортувати назад у Росію. Але там на них не чекають.

Ці люди не вказували, що мета їхнього приїзду до Росії — транзит до Норвегії. Тобто, вони надали неправдиву інформацію. Ми не хочемо приймати назад цих людей,
— заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров

Примусово повертати біженців назад вирішила і Фінляндія. В ООН таку політику розкритикували. Мовляв, невідомо, де в Росії вони житимуть. Крім того, їм там буде холодно.

Тепер Москва з Осло і Гельсінкі вирішують, що далі робити з втікачами. Депортацію ж тимчасово припинили.

До слова, Ангела Меркель раніше заявила, що біженці, які прибули до Німеччини через війну у Сирії, по завершенню збройного конфлікту у їхній країні повинні будуть повернутися додому.