З 2015 року день йоги відзначається щорічно 21 червня. У цьому році усі аматори та професіонали відзначили I Міжнародний день йоги. 35 тисяч осіб одночасно стали учасниками йога-сесії, яка проводилась в Індії, де і зародилася сама традиція йоги. Свято, засноване резолюцією Генеральної Асамблеї ООН з метою підвищення обізнаності у всьому світі про переваги йоги. Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді звернувся на адресу ООН з пропозицією обрати датою святкування 21 червня. Тож не випадково цим днем став саме день літнього сонцестояння, адже це найдовший день у році для половини Земної кулі. Підтримка установи свята обумовлена тим, що йога позитивно впливає як на фізичне, так і на психологічне здоров'я.
З теперішнім розвитком сучасних технологій та швидкими темпами життя психоемоційний стан для людини відіграє неабияку роль. Саме слово "йога" означає "зв’язок". Практика йоги з’єднує в собі фізичні заняття і філософію, тренуючи і тіло, і свідомість. На сьогоднішній день йога завоювала широку популярність і практикується в різних стилях по всьому світу. Феномен підтримки йоги продовжує зростати. Незалежно від статі, віку та соціального статусу йога є влучним способом покращити своє здоров'я і віднайти душевний спокій та рівновагу.
Йога зароджується в індуїзмі, пов'язана і з буддизмом, де також головна ціль - всеосяжна гармонія. Інтерес до давньоіндійської школи в Європі і Америці виник в 19 столітті, а зростання популярності цього вчення припадає вже на 20 століття. Враховуючи універсальність і користь для здоров'я подібного виду практик, сьогодні число прихильників йоги продовжує рости по всьому світу. Не залишається осторонь і Україна, де популярність йоги росте з кожним роком. Кожна людина, яка серйозно підійде до практики йоги, знайде для себе саме те, що їй необхідно.
Щорічне святкування Міжнародного дня йоги стало ще однією датою, коли прихильники цього вчення можуть збиратися, обмінюватися досвідом, проводити спільні заняття та майстер-класи. Такі заходи, які щороку проходять під певним девізом, носять відкритий характер і проводяться в парках і скверах, привертаючи увагу людей.
Проголошуючи Міжнародний день йоги, ООН підкреслило, що це індійське вчення практикується як прагнення до гармонії, допомагає долати стрес, знижує агресивність і виховує взаємоповагу. А це вже, в свою чергу, допомагає формуванню миру навколо людини, а значить і всередині суспільства.
В Україні свято проходитиме уже вп'яте. Україна є однією з країн із найбільшою кількістю активних ентузіастів, практикуючих йогу, адже в усіх куточках України існує багато шкіл, студій йоги та шанувальників цієї давньої дисципліни. До здорового свята долучаться Київ, Львів, Маріуполь та інші великі міста. Перший йога-парк в Україні відкриють у Львові. Викглядатиме він як велика простора галявина для занять любителів йоги на килимиках. У Києві проведуть флешмоб заняттям йоги у Маріїнському парку. Цей фестиваль буде для досягнення внутрішнього спокою, миру і знаходжень шляхів до себе. У минулому році кияни побили рекорд Європи, коли асани на Хрещатику виконували одночасно понад 1500 людей. Святкування у 2019 році планується бути ще масштабнішим, аніж минулого року. 23 червня на столичному Хрещатику відзначать Міжнародний день йоги. В цей час новачки і досвідчені, молоді і зрілі йоги об'єднаються в цей день в центрі столиці, щоб відчути цю особливу тонку і теплу атмосферу під час спільної практики, яку проведе посол Індії в Україні.