Минулої доби там загорілися три торф`яні масиви. Площа одного з них - 25 гектарів. Зараз на пожежах задіяні два літаки і гелікоптер. В МНС сподіваються, що до ранку вівторка займання вдасться ліквідувати.

”На кожному місці займання працює техніка, щоб не допустити розповсюдження. . Розумієте, що є велика складність гасіння торф’яників. Тому що опрацювання з повітря йде літаками та вертольотами. І там, де може підійти техніка, де може працювати особистий склад, працюємо. Небезпека в тому, що можна провалитися, займання йде з середини, і можуть загинути люди”, - повідомив заступник міністра з питань надзвичайних ситуацій Віталій Романченко.

Посадовці також не виключають, що частково задимленість у Києві могла спричинити і масштабна пожежа на складі побутової техніки, яка сталася напередодні. Водночас медики мають свою версію виникнення смогу - на їхню думку забрудненість повітря у Києві в кілька разів перевищує норму, проте це аж ніяк не пов’язано із димом від тліючих торфовищ, запевняє головний санітарний лікар Києва Анатолій Пономаренко.

Легке задимлення пов’язане в першу чергу з величезною кількістю транспорту у столиці, через який повітря насичується викидами газу. Інша причина - повний штиль на містом. Адже сильного вітру Київ не бачив кілька тижнів.

”Це виглядає органеліптично все таки не нормально і не нормативно, але коли ми проводимо дослідження і наступного дня їх отримуємо і аналізуємо ми бачимо що ситуація так вона не нормальна, так вона є не нормативно підтверджена як гранично допустима концентрація однієї чи декількох частин, але вона не відрізняється від того що було тиждень чи місяць назад”, - каже головний державний санітарний лікар м.Києва Анатолій Пономаренко.

В той же час в МНС запевняють, що концентрація шкідливих речовин у повітрі над столицею зараз в межах норми. У відомстві інші версії появи смогу, окрім лісових пожеж не розглядають.