Робот зчинив справжній фурор - моделі побачили, що скоро можуть стати непотрібними. Щоправда наразі HRP-4C не може так граціозно плисти подіумом, як це робить, наприклад, Жізель Бундхен чи Міранда Керр. Проте розробники переконують, що скоро робот зможе дати фору цим прославленим королевам подіуму.
Наразі HRP-4C використовують у парках розваг та на екскурсіях для похилих людей. Вона має вигляд звичайної японки, вдягненої у обтягуючий чорно-сріблястий костюм. Її колега робот “Азімо” виглядає не так вражаюче, проте корисних функцій у нього в рази більше.
Він може не лише впевнено рухатися та навіть бігати, але і вправно танцювати. Головне завдання “Азімо” - допомагати людям у повсякденному житті. Він може принести каву та відповісти на кілька запитань. В планах розробників - повна гуманоїзація робота.
“Зараз ми намагаємося зробити робота автономним. На наші розробки впливає дослідження мозку людини, як тільки ми зрозуміємо його таємниці, інтелект роботів вийде на новий рівень”, - каже розробник Едгар Корнер.
Над постійним вдосконаленням “Азімо” працюють тисячі провідних науковців. Нові версії робота з’являються регулярно, проте його інтелекту ще далеко до людського.
“Азімо” має дуже багато функцій та можливостей. Але до людини йому як до неба. Тому ми постійно працюємо над розширенням його функцій, ми намагаємося зробити його більш людським”, - розповідає головний інженер Honda Шінічі Матсунага.
Вага робота - 54 кілограми. Він може працювати лише годину - роботу забезпечує батарея на спині робота. Найбільше з кумедної іграшки тішаться діти - адже вони бачать, що їхні мрії стають реальними.