Кажуть, в першу чергу це стосується так званих "стихійних ринків". Куплені там продукти не проходять санітарно-гігієнічної експертизи, а це означає що ступінь їх придатності до вживання виключно на совісті продавця.
"При підвищенні температури на один градус відбувається збільшення розмноження бактерій в геометричній прогресії. І при вживанні це може викликати гостре отруєння, з періодом інкубації навіть менше години", - каже заввідділом гігієни харчування УНДІХ Владислав Сластін.
Ризик отруїтися продуктами купленими в торговельній мережі менший. Тут головна загроза – "повторне заморожування". Проте, не зважаючи на сезонне зростання ризиків у Міністерстві охорони здоров'я запевняють, цього літа значних випадків отруєнь поки не зафіксовано.
"Я вам повинен з впевненістю сказати, що до сьогоднішнього дня з початку теплого, гарячого періоду, спалахів, різких спалахів з великою кількістю людей не має. Є маленькі групові спалахи, там 4-5-6 чоловік раз в тиждень", - каже міністр охорони здоров'я України Зіновій Митник.
Загалом спеціалісти вивели кілька принципів безпечного харчування, якими зазвичай і нехтують люди. По-перше, потрібно купувати свіжі продукти, по-друге - підтримувати чистоту не лише рук, але й самого місця харчування.
2 хв
Молочні та м'ясні продукти найбільш небезпечні влітку
За словами експертів, продукти тваринного походження чи не головна причина отруєнь у літній час.