“Я думаю, що тут є 2 групи прав: це політичні права, пов’язані з участю громадян в управлінні своєю державою, це й пакет соціальний прав, загальне право на гідний рівень життя. Фактично, ні щодо одного з цих прав, можна сказати, що воно задовільно забезпечується на Україні”, - зазначив голова Всеукраїнської профспілки "Народна солідарність" Олексій Кляшторний.

На іншій площі - Софійській - молоді люди лягали на бруківку й обводили тіла крейдою на знак протесту проти міліцейського свавілля.

“Останнім часом дуже часто буває в наших відділеннях міліції, що незаконно катують студентів, знущаються з них, а потім цинічно відповідають, що вони самі або падали, або билися головою об стінку, як буває наша офіційна міліція пояснює це. От ми тут символізуємо невинні жертви, які просто закатували в міліції”, - поділився студент Андрій.

Учасники акції нагадували про останні найрезонансніші випадки. Зокрема, про загибель студента Ігоря Індила в Шевченківському райвідділі столичної міліції у травні. За версією слідчих, хлопець тричі впав і від того помер.

“Вбиває не стільки міліція, скільки вбиває система “бєспрєдєлу”, яка існує. Звичайно, ми хочемо знати правду про вбивство студента Індила, але таких вбивств є тисячі, і для того, щоб перестали вбивати, необхідно поміняти систему”, - переконаний один з організаторів акції Володимир Чимерис.

Протестували й родичі Дмитра Ящука, який 13 червня, нібито, покінчив життя самогубством в Святошинському райвідділку. Досі відсутні результати експертизи, - кажуть вони.

“Вже практично пройшло 15 днів з моменту смерті, ми брата не бачили, ми тіла не впізнали”, - розповідає рідний брат загиблого в міліції Д.Ящука Юрій Ящук.

“Щодо самогубства також, здається, спекуляція, адже там прозоро і все видно. Прапорщика, а також старшого лейтенанта, які недогледіли шнурівку у затриманого, і який врешті-решт з її допомогою вчинив суїцид - цих людей вже покарано”, - каже речник Київської міліції Володимир Поліщук.

Серед вимог учасників акції - законодавчо закріпити роль громадських рад та ініціативних груп, коли представники правозахисних організацій могли б навідуватися до ізоляторів тимчасового утримання.