“Я думаю, що тут є 2 групи прав: це політичні права, пов’язані з участю громадян в управлінні своєю державою, це й пакет соціальний прав, загальне право на гідний рівень життя. Фактично, ні щодо одного з цих прав, можна сказати, що воно задовільно забезпечується на Україні”, - зазначив голова Всеукраїнської профспілки "Народна солідарність" Олексій Кляшторний.
На іншій площі - Софійській - молоді люди лягали на бруківку й обводили тіла крейдою на знак протесту проти міліцейського свавілля.
“Останнім часом дуже часто буває в наших відділеннях міліції, що незаконно катують студентів, знущаються з них, а потім цинічно відповідають, що вони самі або падали, або билися головою об стінку, як буває наша офіційна міліція пояснює це. От ми тут символізуємо невинні жертви, які просто закатували в міліції”, - поділився студент Андрій.
Учасники акції нагадували про останні найрезонансніші випадки. Зокрема, про загибель студента Ігоря Індила в Шевченківському райвідділі столичної міліції у травні. За версією слідчих, хлопець тричі впав і від того помер.
“Вбиває не стільки міліція, скільки вбиває система “бєспрєдєлу”, яка існує. Звичайно, ми хочемо знати правду про вбивство студента Індила, але таких вбивств є тисячі, і для того, щоб перестали вбивати, необхідно поміняти систему”, - переконаний один з організаторів акції Володимир Чимерис.
Протестували й родичі Дмитра Ящука, який 13 червня, нібито, покінчив життя самогубством в Святошинському райвідділку. Досі відсутні результати експертизи, - кажуть вони.
“Вже практично пройшло 15 днів з моменту смерті, ми брата не бачили, ми тіла не впізнали”, - розповідає рідний брат загиблого в міліції Д.Ящука Юрій Ящук.
“Щодо самогубства також, здається, спекуляція, адже там прозоро і все видно. Прапорщика, а також старшого лейтенанта, які недогледіли шнурівку у затриманого, і який врешті-решт з її допомогою вчинив суїцид - цих людей вже покарано”, - каже речник Київської міліції Володимир Поліщук.
Серед вимог учасників акції - законодавчо закріпити роль громадських рад та ініціативних груп, коли представники правозахисних організацій могли б навідуватися до ізоляторів тимчасового утримання.
Молодь відзначила День Конституції акціями протесту
Зникаючі громадянські права шукали активісти громадських організацій на головній площі країни. Пропонували перехожим обрати ті, що опинилися на межі зникнення.