Щоправда, у самих вишах запевняють - і до 31 липня встигли б. З проблемами, нервами та чергами, однак, всіх спраглих до знань таки прийняли б. Тим паче, констатують у приймальних комісіях - черги у коридорах повільно, але почали скорочуватися.
“Минулого року ми в загальній сумі прийняли протягом місяця часу 26 тисяч заяв, станом на сьогодні вже є майже 17 протягом одного тижня, першого тижня, але порівнюючи позавчора, вчора, сьогодні, бачимо, що тенденція іде до зменшення”, - каже Юрій Корчак (приймальна комісія ЛНУ ім. І.Франка).
“Приймаємо до 5 до 17, але ніколи ще в 17 не закінчували, найкращий був результат 21 година, а так як все затягається, бо дітей дуже багато, бажаючих подати документи багато, але в порівнянні з першими днями, четвергом, п’ятницею, кількість пішла на зменшення”, - каже Михайло Перепелиця (приймальна комісія ЛНМУ ім. Д.Галицького).
Щоб здати документи та вистояти всі черги як мінімум півдня потрібно витратити. Втім, це не завадило деяким абітурієнтам від початку вступної кампанії об’їздити півкраїни.
“Я здала документи у Вінницький університет імені Пирогова, і в Київський Богомольця. На ці університети в мене пішло по 2 дня. Я думаю, я би встигла. Я подаю документи тільки в 3, це мій третій, останній”, - каже абітурієнтка з Хмельниччини Альона Вискобчук.
Зазначимо, терміни вступної кампанії стали приводом для урядових суперечок. Прем’єр Микола Азаров розкритикував чільника Міносвіти за хаос у приймальних комісіях та наполіг на продовженні термінів подання документів. Сам Микола Табачник був проти цього. Максимум на що погоджувався - продовжити прийом заяв лише в найпопулярніших університетах.
2 хв
МОН продовжило термін прийому документів на 5 днів
Бігти в приймальні комісії університетів можна повільніше. Міністерство освіти таки продовжило на 5 днів терміни вступної кампанії.