Таку думку в ефірі телеканалу 112 висловив президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

Нагадаємо, що раніше найбільшим підприємством-виробником сірчаної кислоти в Україні був "Кримський титан", що забезпечував до 50% потреб ринку. Але після анексії Криму в 2014 році на внутрішньому ринку утворився дефіцит.

"Зараз Східний ГЗК і "Сумихімпром" хочуть скористатися цією ситуацією і обмежити імпорт (підприємства ініціювали розслідування, мета якого – введення спеціальних мит на ввезення в Україну сірчаної кислоти, – ред.), що ще більше посилить дефіцит і призведе до зростання цін. А в Україні навіть немає достатньої кількості цистерн, щоб перевозити сірчану кислоту. Тому для розпочатого Мінекономіки розслідування немає жодних підстав", – стверджує О. Каленков.

При цьому експерт відзначив, що Східний ГЗК і "Сумихімпром" є державними підприємствами, навколо яких останнім часом дуже багато скандалів, пов'язаних із корупцією.

"Ці держпідприємства схожі на бездонні бочки. Будь-які гроші, що надходять в них, розпорошуються на закупівлі, на неефективності. Так, вони зароблять додаткові 150-200 мільйонів гривень (які, швидше за все, будуть виведені з підприємств), але це призведе до того, що ГМК втратить набагато більше – 150-200 мільйонів доларів, недовипустивши сталь, недоодержавши валютну виручку", – наголосив співрозмовник.

Нагадаємо, що 10 серпня 2017 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі заявила про намір провести спеціальне розслідування щодо імпортерів сірчаної кислоти за відповідним запитом "Сумихімпрому". Метою цих дій є обкладення іноземних постачальників спеціальним митом на ввезення їхньої продукції в Україну.