Мовляв, вони не належать до Української православної церкви. Про це Єпископ Митрофан повідомив у листі директору столичного спецкомбінату ритуальної служби Олексію Горовому.
”Для відспівування православних християн, жителів м. Києва, які померли, надаються особи, які здебільшого не є священниками, які маючи змову з представниками ритуальних служб влаштували корупційні схеми. Чому така з'явилася інформація і супротив з боку інших представників, в тому числі і Київського патріархату нам не зрозуміло”, - каже Благочинний кладовищих храмів Києва (УПЦ МП) священник Ростислав.
Лист справді викликав обурення серед духовенства Київського патріархату. Мовляв, деякі зі звинувачених у листі - не пройдисвіти, а справжні священники.
”І додається список цих осіб. Серед яких були священники Київського патріархату. Я розумію позицію Московського патріархату, вони завжди стверджували, що наші священники, наша церква - вони є недійсною. Але дивною є резолюція пана Горового, накладена на цей лист і з цією резолюцією цей лист був розісланий на місця, а саме "До відома та використання в роботі", - каже голова Інформаційного управління Київської Патріархії (УПЦ КП) Єпископ Євстратій Зоря.
Єпископ Євстратій запевняє: на кладовищах і при моргах присутні лише священники з Московського патріархату. Його опонент отець Ростислав погоджується: у конторах, де оформлюють поховання, справді присутні священники Московського патріархату, але лише у якості консультантів. В управлінні ритуальних послуг не погоджуються ні з тими, ні з іншими - мовляв, доступ на кладовища відкритий для всіх, а у приміщеннях представників церкви взагалі ніколи й не було.
“Священники тієї чи іншої концесії ловлять за руку людей, які йдуть оформляти похорони, і домовляються з ними на вулиці – ми нічого не можемо зробити. А наші співробітники не мають жодного відношення до цих священників”, - каже перший заступник управління ритуальних послуг КМДА Михайло Кутіщєв.
Вперше про присутність священників чують і у столичному спецкомбінаті ритуальних послуг.
”Наша ділянка по оформлення ритуальних послуг: це домовини, вінків, транспорту для поховання, копанка ям, і кремація. За священників... Ну як вони тут? Як вони тут мають право? Є церкви, де вони сидять. Немає такого в нас”, каже начальник дільниці комплексних ритуальних послуг Тетяна Костенко.
В управлінні ритуальних послуг стверджують - вибір священника залежить лише від віри і побажань родичів померлого. Та церкви все ніяк не можуть поділити кладовища.