Так, росіяни можуть вдатися до розв'язання цього питання силовим шляхом. Про це 24 каналу сказав колишній співробітник СБУ Іван Ступак.

До теми Литва послідовно застосовує санкції ЄС, – литовське МЗС про блокування товарів у Калінінград

Росіяни усвідомлюють, що блокада може тривати довго

Сьогодні близько 50% номенклатури товарів, які раніше пересувалися до Калінінграда, заблоковані. На санкції росіяни (мешканці Калінінграду) відреагували типовим для себе шляхом – істерикою.

"У мережі почали з'являтися відео, де вони масово гвалтують будівельний магазин Leroy Marlen, намагаючись винести з нього якомога більше товарів. Вони розуміють, що блокада може тривати дуже довго, і з великими наслідками для них", – сказав Ступак.

Силове рішення з боку росіян можливе

Росія може спробувати військовим шляхом розблокувати проїзд своїх вантажів. У такому випадку, вони пробиватимуть кордон Литви з боку Білорусі. Звісно, росіяни говоритимуть, що вони лише розблоковують залізничну колію. Але де-факто – це буде вторгнення на територію країни НАТО.

Це великий виклик для НАТО

Можна зробити висновок, що наразі з'являється реальна загроза втягнення НАТО у війну з Росією.

Це буде серйозне випробування для самого Альянсу, адже раніше вони не стикалися з можливістю втягнення у пряму війну з країною, яка у декілька разів більша за країни НАТО разом узяті, володіє великим арсеналом класичної зброї (танки, артилерія, літаки), а також ядерною зброєю,
– зауважив Ступак.

Він нагадав, як на початку повномасштабного вторгнення в Україну НАТО продемонструвало свою байдужу позицію, аргументуючи це тим, що Україна не є членом Альянсу.

"Але тут НАТО доведеться "показати зуби". Якщо вони цього не зроблять, це матиме дуже серйозні наслідки для всього Альянсу у майбутньому", – пояснив Іван Ступак.

Литві пригрозили втратою суверенітету

На думку Ступака, йдеться навіть про можливу окупацію Росією незалежної європейської держави. До слова, у країн Балтії завжди була пересторога, що Росія з будь-якої причини може спробувати захопити їхню територію.

"Вони це усвідомлюють. І знають, що у випадку вторгнення вони мусять протриматися тиждень – до моменту підходу основних сил країн НАТО. А паралельно ведеться класична партизанська війна, однак із застосуванням сучасних "Джавелінів", "Стінгерів" тощо. А потім НАТО мусить сказати своє рішуче слово, зібрати групу реагування та розв'язати це питання військовим шляхом", – підсумував Іван Ступак.

До теми: Литва під загрозою удару орків? – дивіться відео