За переказами, саме в цей день Аллах послав Мухаммеду перші вірші Корану. Свято розговіння відзначають 3 дні. В цей час прийнято роздавати пожертви бідним, робити подарунки і просити один в одного вибачення.
“Наш пророк каже: цей день - день нагороди. Мусульмани протягом усього місяця постили, утримувалися від пиття і їжі від сходу до заходу сонця. Тому з настанням цього великого дня вони радіють, відзначають це свято, відвідують один одного”, - розповів голова Асоціації громадських організацій "Альраід" Ісмаіл Кади.
Традиційно зранку віруючі збираються на спільну молитву і просять божої милості для знедолених. Сьогодні мусульмани молилися за загиблих в Іраку, швидке залагодження палестинського конфлікту і тих, хто постраждав від повені в Пакистані.
“У мусульман є традиція: під час молитви вони просять допомоги всім пригніченим людям. Ми молимо Бога, щоб мир і згода, і добробут запанували в цих країнах”, - каже вчений єгипетського університету "Аль Азхар" Шейх Халід.
Цьогорічний піст видався для українських мусульман особливо важким. Адже Рамадан припав на незвичну для нашої країни спеку. Розповідають - найскладніше було терпіти спрагу.
“Або це особливий місяць, або допомога Бога. Думали, буде важко, особливо цього літа, але було легше ніж ми думали. Тобто без води. Перше, що ми випивали, це літр води - то є багато, навіть їсти не хотілося, просто вгамувати спрагу”, - сказала мусульманка Ольга.
Випробування позаду - нині мусульмани веселяться, ходять на гостину з подарунками, готують традиційні страви і обмінюються ними з сусідами.
“З святковим настроєм в святковому одязі. Повинен кожен привітати, всі родичі і які тут знаходяться, і за кордоном. Друзі збираються, повинні святкувати це свято”, - зазначив мусульманин Джамал.
“А це те ж саме, що і тут. Тільки там культура африканська, але все однаково. Приходимо в мечеть і молимося”, - каже мусульманин Ахмад.
На відміну від турецьких і європейських мусульман, в арабських країнах Ураза-Байрам будуть святкувати завтра, адже початок цього свята відзначають у перший день молодого місяця. А в країнах Близького Сходу, на відміну від Європи, він вийде в небо завтра.