Про це повідомив начальник департаменту кадрового забезпечення МВС України Віктор Слівінський, інформує прес-служба МВС.
За його словами, вже на наступний день після звільнення відповідної території виникає питання: хто буде займатися охороною громадського порядку, можна залучати особовий склад, який перебував на тимчасово захопленій території.
Міністерством було сформовано кілька груп, які в своєму спорядженні мають детектор брехні, так званий, поліграф, фахівців з психологічної служби, кадрової, з підрозділів внутрішньої безпеки, для вивчення ситуації,
— зазначив він, додавши, що немає самоцілі звільнити міліціонерів.
На його думку, переатестувати треба близько 80% особового складу міліції Донецької та Луганської областей, а це близько 20 тисяч правоохоронців.
На сьогоднішній день наказами як міністра, так і керівництва Донецької та Луганської областей звільнено близько 1700 чоловік. Це люди, які, скажімо так, не з'явилися на роботу, і на сьогоднішній день їх місце розташування невідомо. Є частина людей, які самі написали рапорти – не готові вони служити, є частина людей, яких звільнили за порушення дисципліни,
— підкреслив Слівінскій.
Він повідомив, що вже закінчена перевірка у райвідділах Слов'янська, Краматорська, Артемівки та Дружківки, працює група в Красному Лимані і Костянтинівці Донецької області, а також в райвідділах недавно звільнених населених пунктів Луганщини – Лисичанську, Сєвєродонецьку та Рубіжному.
До слова, в Запоріжжі міліціонери допомагають по господарству жінкам, чоловіки яких служать у зоні АТО. До всеукраїнської акції "Від щирого серця" долучилися дільничні міліціонери Гуляйпілля.