Втім, за словами природоохоронців, останні роки позначилися різким скороченням чисельності птахів у хайнаньських лісах. Рідкісні види невпинно зникають і побачити їх можна хіба що у парку. Місцева влада нехтує захистом птаства. Чорногрудий орел - змієїд харчується плазунами й гризунами, утім і сам може стати поживою для людини.
"Моєму знайомому, колишньому професору з Хайнаньського університету шеф-кухар у ресторані запропонував рідкісного чорногрудого орла. Лишень уявіть, він був топовою стравою у меню і користувався успіхом у відвідувачів", - каже дресирувальник Сяо Чунь Мінь.
Сипуху, з роду совоподібних, хоч і не подають до столу, але визнаним делікатесом є її яйця. Така яєчня напряму позначається на популяції птахів. Сови полюють на гризунів, що шкодять врожаю, і якщо перші зникатимуть, останніх ставатиме дедалі більше.
"Сипух так-сяк захищають, але їхні яйця взагалі нікого не цікавлять. Ці птахи утримують екологічний баланс. Без них сільське господарство краю – приречене", - каже професор Лянг Вей.
Утім Хайнаньський парк тропічних птахів, нарікають фахівці, зайнятий не так охороною птаства, як наживою з нього. Щодня у парку буває близько тисячі відвідувачів, щороку - майже мільйон проходить через центральну браму. Мінімальна ціна квитка - 11 доларів США. За рік набігає кругленька сума, утім належного захисту птахи не отримують, бо парк існує заради комерції.
2 хв
На Хайнані влада цілковито нехтує захистом птахів
Рідкісні птахи у небезпеці. Острів й однойменна китайська провінція Хайнань - рай для орнітологів.