За його словами, на території його господарства на глибині 2—3 км в кристалічних породах знаходяться дуже великі поклади нафти із запасами близько 700 млн. тонн, а також покладів газу, що підтверджувалося результатами численних експертиз, проведених, наприклад, Комплексною геолого-аналітичною експедицією ДП "Полтаванафтогазгеологія" і "Кримгеологія".

Сертифікати, які видали Олександру Хаяну, свідчили: у пробах — 84,25—87,06% метану, 1,6—2,03% кисню і, головне, 11,34—13,72% азоту, що вказує на нафту. Проте, за його словами, нікому із зацікавлених державних органів це не цікаво.

Він додав, що не раз звертався в Кабінет міністрів України, Мінприроди, Мінпаливенерго, Держгеолслужбу та інші органи влади, але скрізь йому відмовляли в проведенні геологорозвідувальних робіт на його ділянці, посилаючись на те, що нібито в Україні всі великі структури розвідані, досліджені і в них великих запасів нафти вже немає. Залишилися тільки запаси в нетрадиційних місцях, якими раніше ніколи не займалися.

Олександр Хаян також зазначив, що в 1999 році він одержав ліцензію на проведення геологорозвідувальних робіт на території його господарства, проте через відсутність коштів роботи не проводяться.