Постановка вистави "Сон Кобзаря" планувалась до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Але твори Кобзаря не втрачають своєї актуальності й зараз, тому виставу вирішили поставити на Майдані, звідки власне й почалось нове українське відродження. Театр "Дзеркало" присвятив цю виставу Небесній сотні.
Який меседж поеми "Сон" змушує нас читати шевченківське слово наново? Воля! Це те гасло, яке передав нам Кобзар, є найціннішим скарбом для людини ХХІ ст. Прагнення волі збирало українців під прапори Хмельницького і Виговського, Мазепи і Коновальця. Врешті спрага по волі зібрала Майдан в Україні, з`явилися нові герої Крут — Небесна Сотня. Шевченко є духовним гетьманом Майдану і тому його "дума, його пісня не вмре, не загине"! І тому ми мусимо перечитувати "Кобзаря", читати його наново, новими вольними очима, новими вольними вустами… Наш театр "Дзеркало" прочитує "Сон" Тараса Шевченка. За цей твір сам Кобзар заплатив десятьма роками неволі, а це значить життям! —
розповідає режисер Дмитро Сторчоус.
"Вистава "Сон" складається з двох творів: "У всякого своя доля і свій шлях широкий.." і кінцівка із "І мертвим, і живим, і ненародженим", — твори Кобзаря без виключення вражають пророчістю, гостротою слів, тому, обрати один було для нашої трупи найбільшою проблемою. В "Сні" кожне слово влучно характеризує сьогоднішні події. Сподіваємося, що нам вдалося достукатися до серця кожного глядача…", - пояснює режисер.
Важливо те, що охочі насолодились чудовою грою акторів та аплодували зі сльозами на очах.