На контрольно-пропускному пункті - жорсткий догляд. Вносити все, що може призвести до займання - заборонено. Територія 222 центральної артилерійської бази боєприпасів - більш ніж тисяча гектарів. Смертоносний вантаж тут будь-якого калібру. Деякі боєголовки зберігаються у закритих приміщеннях. Частина - просто неба. Це - снаряди реактивно-залпового вогню. Військові переконують: зайнятися можуть лише від електричного імпульсу. Відтак, спека їх не лягає.

За легендою, полум’я охопило ящики зі снарядами, розташовані поруч. Електронно-оптичний пристрій сигналізує про небезпеку. Аби прибути на місце ймовірного займання боєприпасів, пожежні бригади витратили менше 5 хвилин.

Спочатку відсікають вогонь від решти складів, щоб не поширювався базою. Заливають пожежу як водою, так і хімічними речовинами. Аби зменшити концентрацію палаючих боєприпасів, розбивають їх спеціальним танком. Військові переконують - в разі подібної ситуації постраждає здебільшого база.

”Найбільше, що може до враження, ураження понести - це розліт осколків буде до дороги Умань-Вінниця і до заправки. До населених пунктів, котрі знаходяться на відстані 14 кілометрів від бази небезпеки по розліту осколків немає”, каже заступник командувача сухопутних військ ЗСУ з логістики Юрій Толочний.

Загалом, в Україні - 180 об’єктів, де зберігаються боєприпаси. Найвідоміші - бази в Новобогданівці та в Лозовій, що на Харківщині, які раніше вже горіли.