Тестовою установкою обладнали одну з найбільших ферм країни. За словами винахідників, система з 5 роботів може обслуговувати близько 300 корів. Машини працюють цілодобово без вихідних, чим полегшують життя фермерів. Тварин годують концентрованими кормами, а унікальна система доїння забезпечує їм максимальний комфорт.

"Автоматичні системи, які зараз використовують в Австралії, мають певні обмеження. За один раз можна видоїти не більше 80 корів, тоді як тут мова йде про кількасот тварин", - каже керівник проекту Кендра Керріск.

Система працює в автономному режимі і може успішно виконувати свої функції без контролю з боку людини достатньо довго. Комп’ютер доїть корів у спеціальному загоні. Поки тварина спокійно жує зерно, роботизована установка дезінфікує вим'я, приєднує спеціальну ємкість і відкачує у неї молоко.

Окрім того, апарат дає можливість контролювати якість продукту. Якщо з молоком щось не гаразд - його вилучають. До прикладу, якщо у корови виявилось яке-небудь захворювання чи у молоко потрапили побічні речовини, замовнику його не відправлять.

"Завдяки цьому винаходу в працівників ферми нарешті з'явилась можливість відвести дітей на футбол, вчасно прийти на вечерю, поспілкуватись з друзями. Також ця система допоможе залучити у наш бізнес нових працівників, особливо молодь. Чому? Достатньо поглянути на мене - мало хто раніше уявляв, що корів можна доїти у костюмі з краваткою", - каже речник асоціації молочарів Австралії Макс Робертс.

На думку експертів, чималі капіталовкладення в автоматизацію окупляться дуже швидко. І все за рахунок збільшення продуктивності господарств та менших витрат на оплату праці. Перші масштабні роботизовані системи почнуть працювати на молочних фермах Австралії вже незабаром.