Таку думку сайту "24" висловила директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Кучеріва Ірина Бекешкіна.
Як розповідає соціолог, якщо загалом на Донбасі в 2012 році підтримка НАТО була лише 0,3%, а 92% жителів були проти, то сьогодні в Донецькій області число прихильників приєднання до Альянсу зросло до 30%. Хоча в Луганській області показник набагато нижчий – лише 10%. Можливо, вважає Бекешкіна, це пов’язано з тим, що в Луганській області багато сільського населення. А також через відсутність роз’яснювальної роботи.
Читайте також: ЄС, Митний союз та НАТО: як українці ставляться до інтеграції в міжнародні інституції
Однак, наголошує Ірина Бекешкіна, в обох областях, як не дивно, незважаючи на війну з Росією, все одно чимало жителів вважає, що безпеку Україні може гарантувати військовий союз із РФ. Тобто, за її словами, значна частина населення Донбасу все-таки сподівається, що в нас іще щось буде з Росією.
Це стереотипи, які глибоко сидять у свідомості цих громадян, які жили в СРСР. Зокрема, що ми завжди були з Росією, це все якесь непорозуміння, і затіяла все українська влада. А насправді ми брати, разом перемогли у війні. Такий собі плач Ярославни, який активно використовується російською пропагандою. І з цим важко щось зробити,
– зазначає соціолог.
Тому, на переконання Ірини Бекешкіної, потрібно працювати з молоддю. Оскільки старше покоління вже не змінити. Єдині, хто може з ними працювати – їхні онуки.
Нагадаємо, згідно з опитуванням, проведеним в Луганській і Донецькій областях протягом 1–11 липня 2017 року в Донецькій області і 8–26 липня у Луганській області, в Донецькій області істотно більше прихильників членства України в НАТО (30%), ніж у Луганській (10%). Водночас більшість мешканців обох областей віддає перевагу позаблоковому статусу України (39% в Луганській області і 36% у Донецькій). Певна частина населення продовжує сподіватися на військовий союз з Росією та іншими країнами СНД як на варіант гарантування безпеки – 17% у Луганській області і 16% у Донецькій.