За межі двору 14-річний підліток не виходив три роки. Весь час він проводив у будинку. На свіже повітря його випускали тільки вночі. Коли сусіди помітили, що хлопчик часто "зникає", звернулися до поліції.

У вересні буде три роки, як мати забрала документи зі школи. Тож більшу частину часу хлопець проводив в хаті,
– розповів начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП в Тернопільській області Петро Тихович.

Директор школи добре пам'ятає хлопчика. За його словами, в перших класах Віталік добре вчився, але згодом почав часто пропускати заняття. А три роки тому мати сказала, що взагалі забирає дитину зі школи.

Нормальна дитина, і сприйняття на початку було нормальне. А от потім, коли почалися ті пропуски, то ми стали писати листи до відповідних установ. Мати пізніше принесла копії про те, що дитину забирає, і вони виїжджають на постійне місце проживання за кордон,
– згадує директор школи Орест Винницький.

З того часу чиновники так і не спромоглися перевірити, куди ж насправді зник Віталік. Лише кілька днів тому, поліцейські прийшли до будинку із постановою суду та забрали підлітка у матері.

Жінка з журналістами спілкуватися відмовилась.

Наразі 14-річний Віталік перебуває в обласному Центрі соціально-психологічної реабілітації в Тернополі. З ним працюють психологи.

На ньому залишився відбиток ізоляції. В дитини підвищена тривожність. Він боявся, що його чекає, і боявся покарання матері. Хлопець обережно йшов на спілкування зі своїми однолітками. Він вже забув, як спілкуватися з дітьми, як вести ігри, його не цікавили й інші заняття,
– зауважив директор Центру Володимир Завіша.

Чи повернеться хлопчик до своєї матері, вирішуватиме суд. За злісне невиконання батьківського обов'язку їй загрожує від двох до п'яти років позбавлення волі.

Читайте також: Методи виховання: батько жорстоко побив трирічну доньку в Рівному