Побачити мегаписанки можна в арт-галереї Санкт-Петербурга. Музей купує яйця по 30 доларів, а вже за розмальовані шедеври просить 200 "зелених". Арт-директор галереї пояснює високу ціну унікальністю великодніх символів та тривалим процесом розмальовування. Іноді майстрам доводиться працювати над писанкою два місяці.
Євгенія Логвінова (арт-директор галереї): "Тут у Петербурзі, це доволі екзотичний матеріал страусині яйця. З часів коптів, і у древньому Римі найперше страусині яйця використовували для ритуальних обрядів."
Відвідувачам галереї ідея з незвичними писанками, схоже, сподобалася. Люди кажуть, що вони несуть у собі щось нове.
Наталія Істоміна (відвідувачка галереї): "Дуже незвичайні, тому що курячі яйця вже надоїли, а тут щось нове, щось цікаве."
Матеріал для мегаписанок галерея закуповує на кількох фермах в околицях Санкт-Петербурга. Митці кажуть, що страусині яйця мають перевагу над курячими.
Олександр Хагемайстер (митець): "Курячі яйця дуже крихкі, з ними треба дуже ніжно поводитися. А страусові переживуть віки."
Церква, схоже, не має нічого проти того, аби для писанок замість курячих використовували страусові яйця. Священики кажуть, що значення має те, що великоднє яйце символізує, а не те, якому птаху воно належить.
2 хв
На Великдень і писанки мають бути великими
Так вирішили у Росії і почали розмальовувати не звичайні курячі, а страусині яйця.