Цей чотириногий робот може перенести людину через усілякі перешкоди на шляху - розробили його науковці з інституту Чіба. Гіперіон 4 - так називають цього робота - це лише один з прототипів, призначених для полегшення життя людини.
До 2025 року Японія планує збільшити щорічні витрати на розробку нових людиноподібних роботів до 7,2 трильйона єн. Ця розробка від ″Робо гараж″ - гордість конструкторів. Адже покращена система руху робота дозволяє йому залишити своїх найближчих конкурентів далеко позаду. Керувати роботом можна за допомогою радіосигналу або ж персонального комп’ютера.
А ця смішна танцююча парочка - новинка від ″Футаба Електронікс″. Для синхронізації їхніх рухів вчені використали блю тус технологію. Тим часом компанія ″Мітсубіші″ оголосила про початок масового виробництва роботів, яких можна використовувати у повсякденному житті. Розумні машини допомагатимуть і прибирати помешкання, і обслуговувати готельні комплекси.
Поки акули роботобудівництва хизувалися своїми досягненнями, у сусідньому павільйоні усі охочі могли спостерігати за протистоянням саморобних машин. Більше 130 ентузіастів з’їхалися зі всього світу, аби з’ясувати, чий же робот найкращий. Переможців визначали в декількох категоріях. Кожен з них отримав 100 мільйонів єн. Проте такий, як здавалося б, чималий приз заледве компенсує витрати на розробку одного робота.
А погляньмо на цього ″Т-34″. Він зовсім не схожий на свого тезку - грізну бойову машину часів Другої Світової війни - але може за себе постояти. Його призначення - захищати людину чи приміщення від нападників. Команди робот отримує зі звичайного мобільного телефону. Приміром, якщо йому дали вказівку нейтралізувати нападника, ″Т-34″ вистрілює великою сіткою, яка паралізує рухи.
Юджі Кавакубо (Tmsuk Co Ltd): ″Я навіть не зрозумів, що сталося. Раптово на мене накинули сітку. Я не зміг рухатися. Якби я був справжнім нападником, я б не знав, що і робити!″
Наразі невідомо, коли розпочнеться масове виробництво таких роботів, проте охочих їх придбати - вже чимало. Звісно, є і інші роботи-охоронці. Проте вони коштують в рази більше, ніж ″Т-34″. Втім, не виключено, що в недалекому майбутньому сучасних полісменів замінять ось такі автомати.
3 хв
На Японському шоу роботів представили новинки робототехніки
Виробництво людиноподібних роботів - одна з найперспективніших галузей економіки. У цьому вкотре пересвідчились відвідувачі Японського шоу роботів.