Читайте також: Українців застерегли від поїздок до Бразилії через небезпечну епідемію
"Шість днів ми проходили курс лікування, а на восьмий день він вже помирав у муках. Було зрозуміло, що це отруєння, адже люди почали говорити що там порошки, там таблетки. Не можливо, щоб так вибірково хворіли собаки чумкою", – розповіла власниця собаки Катерина Алєксєєва.
У собак спершу порушується координація, а потім настає смерть
Масово хворіти собаки у Коростені почали декілька тижнів тому. Біля місцевої ветеринарної клініки, хворі собаки лежали під крапельницями під парканом у приміщенні вже просто не було місця. Того дня одночасно принесли більше двох десятків тварин.
Напевно, половина собак міста Коростеня пройшло таке випробовування. Хтось вижив, а хтось ні. І досі це триває, крім цього епідемія розповсюджується за межами міста,
– додала зоозахисник Тетяна.
Собак лікують просто під будинком, адже місць у ветлікарні немає
Чому чотирилапі так масово та одночасно захворіли ветеринари не знають. Це і не собача чумка, і не схоже на отруєння жодною відомою речовиною.
Є декілька препаратів, які використовують, скажем, при отруєнні собак, але в данному випадку один аналіз на цю діючу речовину коштує близько двох тисяч гривень, навіть, якщо ми зараз робили б 10, 20, 30 аналізів – це були б колосальні кошти і не факт, що ми б попали під цю діючу речовину, можливо вона нова, можливо вона синтетична, можливо вона комбінована,
– розповів ветеринар Сергій Лівончик.
Втім, необхідні аналізи не роблять навіть у обласному центрі. Тож встановити причину масового вимирання собак – дуже складно.
Заступник міського голови Коростеня Леонід Якубовський зазначив, що в Коростені ці аналізи, на жаль, зробити не можна, адже спеціальне обладнання є тільки у Києві.
Наразі власники собак у Коростені тримають своїх улюбленців вдома та виводять на вулицю лише за крайньої потреби.