Про це сьогодні під час пленарного засідання Верховної Ради повідомив голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін, з чим привітав колег народних депутатів.
З ним нарешті йде в минуле закрита система функціонування прокуратури старого радянського типу, надзвичайно централізованою, з явно вираженою каральною функцією, прокуратура, яка відображає недемократичне минуле і не є сумісною з європейськими стандартами і цінностями, до яких так прагне українське суспільство,
— зауважив Кожем’якін.
Новий закон передбачає, що загальна чисельність працівників органів прокуратури становить 15 тисяч осіб, а з 1 січня 2018 року буде зменшена до 10 тисяч.
Відтепер на прокуратуру в Україні будуть покладені такі функції:
- підтримання державного обвинувачення в суді;
- представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим законом;
- нагляд за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство;
- нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Функції прокуратури України здійснюються виключно прокурорами, а делегування функцій прокуратури чи привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається.
Нагадаємо, вчора, 14 липня, Президент України Петро Порошенко підписав поправки до закону про прокуратуру, які Верховна Рада затвердила 2 липня з третьої спроби, а саме голосування супроводжувалось сварками між фракціями коаліції.