Про це повідомляється на офіційній сторінці НАБУ в Facebook.

Нагадаємо, 27 липня НАБУ заявило про те, що його детективи в результаті серії обшуків затримали двох посадових осіб податкової інспекції одного з районів Києва - слідчого і начальника слідчого управління фінансових розслідувань, а також адвоката, який виконував роль посередника.

"У процесі попереднього розслідування встановлено, що ця група осіб, діючи з умислом, вимагала 36 тисяч від підприємця з міста Києва і отримала частину зазначеної суми, а саме 10 тисяч доларів за вчинення на його користь дій, спрямованих на повернення вилучених раніше грошових коштів без їхньої конфіскації", – йдеться у офіційному повідомленні НАБУ.

У свою чергу, глава НАБУ Назар Холодницький спочатку також висловив упевненість в тому, що виявлені кошти є хабарем.

"З огляду на оперативну інформацію і суму коштів, виявлених під час обшуку, є підстави вважати, що така сума готівкою не могла з'явитися на робочому місці "борця з податковими злочинами" законним шляхом", – писав він на своїй сторінці в Facebook.

Продовжуємо САПати бур’яни корупції… Вчора детективами НАБ України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізо...

Опубліковано НАЗАР ХОЛОДНИЦЬКИЙ 27 липня 2016 р.

Однак, у Державній фіскальної службі після звинувачень НАБУ розповіли свою версію розвитку подій.
За словами першого заступника начальника слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Києві Георгія Некрилова, вилучена детективами сума насправді була речовими доказами у справі, яку розслідувала податкова міліція, а не хабаром.

"Детективам НАБУ ще при проведенні обшуку було надано протокол обшуку, яким ця сума була вилучена у кримінальному виробництві, яке перебуває у слідчого податкової міліції. Тобто ці кошти були речовими доказами, приєднаними до матеріалів кримінального провадження", – роз'яснив він.

Щодо затримання працівників податкової міліції м. Києва

Щодо ситуації навколо затримання 27 липня, двох працівників податкової міліції м. Києва за підозрою в отриманні хабара, розповів Георгій Некрилов - перший заступник начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві

Опубліковано Державна фіскальна служба України 28 липня 2016 р.

Цей факт підтвердив і заступник глави ДФС Сергій Белан. Він наголосив, що кошти, які були знайдені, вилучили за іншим кримінальними виробництвами і процесуально оформлені.

"Вони зберігалися запечатаними з підписами понятих і всіма печатками, а на арешт цих коштів були відповідні рішення суду", – цитує його прес-служба ДФС.

Крім того, Белан зазначив, що в службових кабінетах співробітників податкової міліції, де проводилися обшуки, не було виявлено ні предмета хабара, ні інших матеріальних благ.

За даними "Обозревателя", зазначені гроші – це засоби ліквідованого конвертаційного центру. До того ж, як розповіли джерела, знайомі з ситуацією, факт одержання неправомірної вигоди не доведений, оскільки момент передачі хабара співробітникам ДФС не було зафіксовано.

Після всіх офіційних роз'яснень ДФС, НАБУ все ж вирішило визнати голослівними свої звинувачення і озвучило версію, схожу з тією, про яку розповіли фіскали. На підтвердження відомство також виклало відео вилучення зазначених сум.

"Звертаємо увагу, що гроші на відео (1,7 млн ??грн, 33 тис. фунтів стерлінгів, 112 тис. євро і 270 тис. доларів) не є предметом хабара. Вони були вилучені з сейфа в робочому кабінеті чиновника під час проведення обшуку. Джерела походження коштів перевіряються", – йдеться в повідомленні НАБУ.

Затримання працівника районної податкової Києва, підозрюваного...

Пропонуємо Вашій увазі відео затримання посадовця податкової інспекції одного з районів Києва. За версією слідства, підозрюваний у змові з групою осіб вимагав 36 тис. доларів США від підприємця міста Києва, і отримав частину вказаної суми, а саме 10 тис. доларів США за вчинення на його користь дій, направлених на повернення вилучених раніше грошових коштів без їх конфіскації. Звертаємо увагу, що гроші на відео (1,7 млн. грн., 33 тис. фунтів стерлінгів, 112 тис. євро та 270 тис. доларів США) не є предметом хабара. Їх було вилучено із сейфу в робочому кабінеті посадовця під час проведення обшуку. Джерела походження коштів перевіряються. Нагадуємо 27 липня 2016 року детективи НАБУ спільно з працівниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України під процесуальним керівництвом прокурорів САП в результаті серії обшуків затримали двох посадових осіб податкової інспекції одного з районів м.Києва – слідчого та начальника слідчого управління фінансових розслідувань, а також адвоката, який виконував роль посередника. У відповідь на інформацію, поширену сьогодні у ЗМІ, що вилучені кошти є нібито речовими доказами у провадженні, який вів слідчий податкової, наголошуємо, що згідно п.21 "Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов’язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 19.11.2012р., речові докази у вигляді готівки у національній валюті України або іноземній валюті мають передаватися для зберігання уповноваженому банку, що обслуговує орган, у складі якого функціонує слідчий підрозділ (далі - уповноважений банк). У разі коли готівка у національній валюті України чи іноземній валюті не містить слідів кримінального правопорушення, валютні кошти зараховуються на спеціально визначені для цієї мети депозитні рахунки (далі - депозитний рахунок) уповноваженого банку. Детальніше: https://nabu.gov.ua/novyny/na-habari-zatrymani-posadovi-osoby-odniyeyi-z-podatkovyh-inspekciy-stolyci

Опубліковано НАБУ 28 липня 2016 р.

Як повідомляв "Обозреватель", у січні 2016 року ДФС затримала на хабарі в 4 мільйонах гривень трьох своїх співробітників.