Борги
Борги перед комунальними підприємствами напряму впливають на стан в енергетиці і підготовці до опалювального сезону. Гроші, які не надходять, паралізують усю енергетичну систему. Це створює замкнене коло, яке важко розірвати, уряд може фінансовим вливанням подолати заборгованість, лише на 50%.
За 1,5 місяці до опалювального сезону, міністр Демчишин нарешті згадав про мільярдні борги в енергетиці.
У минулому році нам пощастило з теплою зимою. Окрім цього, ми мали деякий резерв вугілля. Проблема на сьогодні — це не підготовка складів до вугілля, а звідки це вугілля взяти. Наразі, нам потрібно ще 12 мільйонів тон. Росія, яка могла нам постачати його ще з минулого року, сказала, що у неї немає вільних вагонів. Ніхто не гарантує, що цього року ситуація зміниться.
Росія може нам сказати: купуйте електрику, а не вугілля.
Найгірші сценарії
Міністерство енергетики довело ситуацію до того, що немає іншого виходу, як купляти вугілля у терористів. Імпорт з Африки чи Австралії для України буде занадто дорогим. Якщо вугілля взимку не вистачатиме, то з технічної точки зору можна очікувати дефіциту потужностей, а потім формування графіку відключень електроенергії і найгірший варіант — розпад енергосистеми.
Щодо постачання газу, мені не зрозуміло, чому влада не підписала у червні цього року договір з Росією, адже безглуздо переплачувати європейським посередникам понад 100 мільйонів доларів за певний обсяг газу, ніж купувати його у Росії напряму.