В обмін на цигарки нардепи роздавали гостинці та пропагували здоровий спосіб життя.

Чи то через велику кількість преси, чи то дійсно у курців прокидалась свідомість, але майже усі учасники акції охоче міняли атрибути пагубної звички на солодощі та яблука.

”Міняю, тому що вигідно. Яблуко дорожче ніж цигарка коштує, здоров’я найголовніше. Але курити…намагаюсь менше”, - каже киянин.

Інші народні обранці хоч і не підтримали акцію колег, але також погоджуються - звичка курити пагубна. Нардеп Олесь Доній вважає цигарки "суцільним злом" та навіть пам'ятає день, коли кинув курити.

”16 червня 89 року мені вдалося кинути палити. О, я перед тим кидав дуже важко, майже щоденно. А потім кинув кидати .а потім подумав, що невже я не можу побороти власні шкідливі звички. Все, це проблема лише самосвідомості”, - каже народний депутат НУНС Олесь Доній.

Спортсмени та митці по-своєму боролися з курінням. На фоні моторошної інсталяції, яку підготували організатори, гості заявили, що головне завдання - зробити куріння не модним. Адже за словами лікарів, хлопці вперше пробують курити у 12 років, а дівчата - у 13.

”Тут баночка зі смолою. Тут 700 мл смоли, це стільки, скільки проходить за рік через легені курця, який курить пачку сигарет на день. Ця смола, вона проходить і отруює і легені, і розчинюється в крові, і розноситься по всьому тілу”, - каже головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка.

”Пробував у дитинстві, як казали у 12-13 років, як усі хлопці, десь у дворі. Але мені не сподобався не смак, який гіркий, і не отримав задоволення від того. І завдяки спорту, я цим не став займатись далі. Це дуже шкідливо для легенів, і тих результатів, що я маю - я б не досяг”, - каже спортсмен Денис Силантьєв.

Учасники акції кажуть, що атрибутом дорослого життя мають бути досягнення, а не цигарка.