І ось, в один прекрасний день, людина вперше полетіла в космос.
Аерокосмічне агентство НАСА створили у 1958 році в рамках космічної гонки з Радянським Союзом. Американцям не давала спокою радянська космічна програма - адже росіяни першими в історії запустили штучний супутник Землі. А коли ще і Юрій Гагарін став першою людиною, яка полетіла в космос, стало ясно, що США можуть програти СРСР.

Відтак американці вирішили переплюнути своїх ідеологічних ворогів та відправити на Місяць людину. Так, НАСА взялась реалізовувати програму Аполлон, головна мета якої - вихід людини на супутник Землі. Перші спроби закінчилися невдачею - екіпаж космічного корабля Аполлон 1 згорів живцем під час наземних випробувань - загинули три астронавти.

Та це не зупинило НАСА. І ось, 21-го липня 1969 року людина вперше ступила на поверхню місяця. Американець Ніл Армстронг прогулявся місяцем і встановив на ньому американський прапор.

За його кроками спостерігали мільйони людей на землі. Це був тріумф американських технологій - адже ніхто інший, крім американців, так і не спромігся запустити людину на місяць.

Після польоту Аполлона 11 американці ще 5 разів висаджувалися на супутнику Землі. Під час місій астронавти збирали зразки місячного ґрунту та навіть один раз прокаталися на місячному автомобілі. У 1972 році польоти на місяць припинили через недостатнє фінансування.

Проте це не означало кінець НАСА. Агенція і до сьогодні займається вивченням космосу. Після проекту Аполлон НАСА почало запускати шатли - космічні човники, які, в ідеалі, мали б літати у космос регулярно, як літаки звичайної авіації. Проте це виявилося надто дорогим задоволенням - всього шатли здійснили 114 місій. Дві з них закінчилися трагічно - у 1986 та 2003 роках.

З приходом до влади Джорджа Буша Молодшого перед НАСА відкрилися майже безмежні перспективи - Президент зажадав відновлення космічної програми та якнайскоріших польотів на Марс. На це все виділялися астрономічні кошти. Але не встигли фахівці спроектувати новий космічний корабель, придатний до польотів на Марс, як змінилася влада - новим Президентом обрали Барака Обаму.

Він урізав фінансування, оскільки не бачив доцільності у польотах за тридев’ять земель. Відтак про Марс НАСА довелося забути. Наразі агенція займається розвитком приватної космічної авіації, але хтозна, можливо, новий Президент США знову захоче побачити - а що там, углибині Космосу?