Про це повідомляє DW.
Як зазначив речник Альянсу, на початку квітня були оприлюднені нові правила для визначення максимального числа членів делегацій з так званих країн-партнерів. Ці правила набудуть чинності за дев'ять місяців.
За новими правилами, надалі при штаб-квартирі НАТО в Брюсселі можна акредитувати лише 30 представників від кожної країни-партнера. Водночас Росія останнього разу акредитувала при штаб-квартирі НАТО понад 50 дипломатів.
Вона виявилася єдиною з усіх країн-партнерів, яка перевищила запланований ліміт.
За словами західних дипломатів, до такого кроку Альянс спонукало насамперед суттєве погіршення відносин з Росією через конфлікт в Україні.
Вже понад рік необмежений доступ до штаб-квартири НАТО мають лише постійний представник Росії при НАТО Олександр Грушко, його водій, асистент та заступник. Решта російських дипломатів мають право заходити на територію та у приміщення штаб-квартири лише у супроводі.
Як зауважили представники Альянсу, половина російських дипломатів все одно працюють на спецслужби. І саме таким співробітникам не хочеться втрачати дипломатичний статус, який захищає від затримань та дозволяє вільно пересуватися.
В офіційній заяві речниці НАТО наголошується, що нові правила стосуватимуться усіх 41 країни-партнера Альянсу. Мета цих нововведень — кращий "менеджмент відносин".
Разом з тим у НАТО наголосили, що Росія сама вирішуватиме, хто з дипломатів залишиться акредитованим.
Посол Росії при НАТО Грушко у спеціальній заяві назвав логіку НАТО "сумнівною" та зажадав пояснень. За його словами, в звичайній дипломатичній практиці немає обмежень щодо максимальної чисельності делегацій.
Як відомо, напередодні міністерство закордонних справ Росії висловило занепокоєння зближенням країн Північної Європи з НАТО.