Якщо влада Косова доможеться просування цього плану, союз НАТО буде змушений скоротити нинішню співпрацю з косовськими силовими структурами, попередив він, пише "УНІАН".
Так само й посольство США у Приштині виступило з заявою про занепокоєння планом створити збройні сили Косова без зміни конституції. Як заявили в посольстві, США готові до консультацій із цього приводу, але попереджають, що схвалення пропонованого владою Косова закону змусить Вашингтон переглянути двосторонню співпрацю і підтримку Сил безпеки Косова.
Сили безпеки Косова будуть перетворені на Збройні сили Косова,
– заявив він в інтерв’ю балканській службі Радіо Вільна Європа.
Читайте також: Пентагону заборонили співпрацювати з російським експортером зброї
Він виступив із цією заявою після застережень НАТО і США проти такого кроку, що порушив би чинну косовську конституцію. Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберґ заявив, що вже попереджав косовських керівників, що такий крок без зміни конституції не принесе користі.
У вівторок Хашим Тачі подав до парламенту законопроект про перетворення цих сил безпеки на армію, що він назвав "нормальним кроком суверенної й незалежної держави". Чинна конституція Косова не передбачає такої можливості. Для зміни конституції необхідні голоси депутатів парламенту, що представляють косовських сербів, які такої зміни не підтримають.
Закон же можна ухвалити й без них. Як очікується, голосування відбудеться найближчими днями. Депутати-серби, а їх 11 у парламенті зі 120 осіб, уже заявили, що бойкотуватимуть це голосування.