Про це в ефірі 5 каналу заявив військовий прокурор Анатолій Матіос.
Якщо в деталях, 13 жовтня близько 11:00 на КПП військової частини 30-27, це бригада спеціального призначення Національної гвардії України, командир полковник Мусієнко, вони дислокуються в селі Нові Петрівці Київської області, самовільно покинули територію зазначеної військової частини. Що стало причиною? Перед тим, як вони покинули частина, група дорослих осіб різної статі, чоловіки, жінки - до 50 осіб, фактично насильно проникли на територію військової частини і почали закликати військовослужбовців до походу по шляхам сполучення з вимогою йти до АПУ, щоб спонукати главу держави невідкладно видати указ про демобілізацію,
— заявив Матіос.
"На даний момент тривають слідчі дії для встановлення всіх цих осіб, оскільки ми маємо в своєму розпорядженні попередньою інформацією, яку потрібно підкріпити ще проведенням відповідних процесуальних дій, що значна кількість цих осіб, що не мали ніякого відношення до військовослужбовців, які перебували в селі Нові Петрівці. Тобто вони не були родичами або батьками, родичами тих, хто служить. Частина таких, які дійсно там своїх мали синів або племінників, але основна маса не мала прямого відношення", — підкреслив прокурор.
За його словами, після цього проникнення дуже динамічно почали створюватися соціальні групи в соціальних мережах, і технічні дані, якими володіє СБУ, свідчать, що значна частина цих груп була зареєстрована за IP-адреси на території Російської Федерації, зокрема в Санкт-Петербурзі.
Нагадаємо, за даними Матіоса, акції непокори під Адміністрацією Президента України брали участь 455 військовослужбовців.
Нагадаємо, Прокурор Центрального регіону України Юрій Війтєв заявив, що Генеральна прокуратура здійснюватиме перевірку щодо демаршу бійців Нацгвардії, які пікетували АП в Києві.