Головна відмінність цього конкурсу від інших – як фотоапарат використовується тільки смартфон Apple.
1-е місце, "Фотограф року" – Міхал Коралевскі (Польща)
Міхал спеціалізується на вуличній фотографії. Це фото зроблено на ринковій площі Варшави, де автор знімка і зустрів акордеоніста, виконуючого традиційні польські композиції.
2-е місце, "Фотограф року" – Девід Крайком (Великобританія)
На фото пара шпаків, які відвідали столик кафе десь на узбережжі країни заради хлібних крихт. "Як тільки одна з птиць сіла на стіл, я помітив велику яскраву тінь на білій стіні, – розповідає автор знімка, – і відразу зрозумів, що вийде чудова фотографія". Девід вважає, що "єдине обмеження фотографа – його власна уявя".
3-е місце, "Фотограф року" – Івонна Лу (США)
Івонна родом з Тайваню, займається художньою фотографією в Нью-Йорку. На її думку, фотографія дозволяє "закарбувати унікальні і часом дивовижні моменти під час подорожей". Знімок був зроблений по дорозі в Нью-Йорк.
1-е місце, "Абстракціонізм" – Бен Шуйлер (США)
Знімок відноситься до серії фотографій, що отримала назву Come All Ye Saints ("Прийдіть же, святі"). Зараз Бен колесить по Америці і знімає подорожуючих людей для проекту "Коли дорога – дім".
1-е місце, "Тварини" – Сефі Бергерсон (Індія)
Сефі колись був успішним рекламним фотографом, проте в 2002 році закрив студію, переїхав з родиною до Індії і зайнявся документалістикою. Його роботи публікуються по всьому світу, найбільшу увагу майстер приділяє соціальним темам – від боротьби з поліомієлітом та ВІЛ до освіти і життя сільських трудівників.
1-е місце, "Архітектура" – Крістіан Франк (Німеччина)
На фото зображена центральна бібліотека Штутгарта. Крістіан розповідає, що в цій будівлі завжди можна побачити фотографів, які намагаються зловити красиве світло, що проходить крізь книжкові полиці. "І в один вечір мені вдалося звести воєдино світло, внутрішню архітектуру і композицію", – констатує він.
1-е місце, "Діти" – Джеремі Керн (США)
"Це фото було зроблено під час третьої поїздки на Гаїті, – розповідає автор знімка. – У цей день ми зупинилися біля школи, побудованої з шлакобетонних блоків. Отвори в них служили дітям вікнами, через які проникало світло і здійснювалася вентиляція. Зазвичай в школах вони проводять цілий день. Їх дуже зацікавили команди іноземних лікарів, за якими вони спостерігали з цих вікон".
Читайте також: Вражаючі кадри з фронту від американського фотографа
1-е місце, "Квіти" – Емі Петерсон (ПАР)
Знімок був зроблений в природному заповіднику Сільвермін в Кейптауні. Це квіти рослини протея – національний символ ПАР. Цей вид цікавий своєю вогнестійкістю: рослина повністю пристосувалося до пожеж, більше того – багато її різновидів потребують стимуляції вогнем.
1-е місце, "Їжа" – Сюй Лін (Китай)
На річці Янцзи в Китаї люди сушать спійману рибу, відразу перетворюючи її в готову страву. Одна з таких екзотичних їстівних інсталяцій і відображена автором цього фото.
1-е місце, "Пейзажі" – Кріс Більчин (США)
Кріс – фотограф-самоучка. Фото, яке принесло йому перемогу, було зроблено в національному парку Грейт-Санд-Дьюнс в Колорадо.
1-е місце, "Стиль життя" – Фабіо Альварез (Еквадор)
Як розповідає Фабіо, сюжет цієї фотографії виник, коли він відпочивав зі своїм кращим другом в Ріо-де-Жанейро. 2Ми були здивовані тим, як молоді люди цілий день грали у футбол на пляжі. Своїм знімком я хотів відобразити пристрасть бразильців до цього виду спорту", – говорить він.
1-е місце, "Природа" – Івонна Нотон (США)
Івонна називає себе "випадковим фотографом". Під час ранкових прогулянок з собакою по пляжу їй вдалося зробити кілька вдалих кадрів з павутиною. Після обробки краплі роси на павутині заблищала як алмази, на чому автор і хотіла акцентувати увагу.
1-е місце, "Новини/події" – Джессі Олкір (США)
Фото зроблено під час водно-повітряного шоу в Чикаго. Джессі відвідує його щорічно якраз для того, щоб отримати цікаві знімки. "Літаки літали так близько до пляжу, що давали достатньо можливостей зробити фотографії з цікавою композицією і перспективою. Я фактично побачив цей кадр до того, як натиснув спуск затвора, і зловив момент, коли літак виходив з петлі", – розповідає він.
1-е місце, "Інше" – Хосе Луїс Саєз Мартінез (Іспанія)
Хосе за професією архітектор, захоплюється iPhone-фотографією з 2011 року. У своїх роботах він прагне відобразити незвичайні враження від архітектури середземноморських міст.
1-е місце, "Люди" – Сонг Хан (Китай)
"Найбільше мене надихає весь контекст міста, ніж його окрема сцена", – говорить Сонг.
1-е місце "Портрети" – Деніель Коломбера (США)
Працюючи в розважальній індустрії, Деніель має можливість бачити те, що залишається за кадром. Портрет зроблений в перерві між фотосесіями.
1-е місце, "Пора року" – Хізер Госс (США)
Цей кадр зародився в Гранд Хевен, США, в одну з найсуворіших зим. Озеро Мічиган покрилося кіркою льоду аж до кордону з Чикаго. Хізер відобразила незвичайний ландшафт під час поїздки на велосипеді.
1-е місце, "Натюрморти" – Сінді Буськ (США)
Сінді працює медсестрою і бачить у фотографії не тільки можливість творчого самовираження, а й варіант відпочинку від структурованого світу медицини. Темою її знімків "може бути буквально все, що приверне увагу".
1-е місце, "Захід" – Роберт Радезік (Хорватія)
Захід в Трієсті, Італія. "Місто славиться своєю архітектурою і бору – сильним північним вітром, який жене хмари з неба після дощу", – розповідає Роберт.
1-е місце, "Подорожі" – Ахмед Соліманом (Єгипет)
Автор знімка в грудні 2014 року провів зі своїм другом кілька днів у місті Асуан в Єгипті. "Це прекрасне місце з барвистими будинками, доброзичливими людьми і чарівними видами Нілу", – згадує Ахмед.
1-е місце, "Дерева" – Руайрід МакГлінн (Великобританія)
Руайрід спеціалізується на пейзажах і любить подорожувати. Цей знімок зроблений під час поїздки в Катар. Самотнє дерево в пустелі на кордоні з Саудівською Аравією – із серії, присвяченій унікальним деревах. "Це один з тих моментів, які я ніколи не забуду", – поділився емоціями фотограф.
Читайте також: Українська краса: пейзажі з різних куточків країни