За інформацію джерел 24 Каналу, представники російських провайдерів назвали цю атаку найпотужнішою DDos-атакою, з якою їм коли-небудь доводилося стикатися. На часткове відновлення зв’язку провайдерам знадобилося щонайменше 16 годин.
Дивіться також Вчора обіцяли – сьогодні зробили: ІТ-армія України поклала російську банківську систему
Що відомо про кібератаку на російські провайдери
Масштабна кібератака, здійснена фахівцями ГУР МО наприкінці травня, залишила без зв’язку щонайменше 250 тисяч абонентів на тимчасово окупованих територіях України, зокрема в Криму.
За словами генерального директора одного з російських операторів зв’язку Івана Зими, на часткове відновлення зв’язку провайдерам знадобилося щонайменше 16 годин, однак значна кількість абонентів залишалися без зв’язку понад дві доби. Атака вразила як мережі абонентів, так і інфраструктуру операторів.
Під час відновлення зв’язку провайдери постали перед труднощами в комунікації з абонентами.
Побоюючись традиційного російського шахрайства, абоненти відмовлялися надавати операторам свою актуальну контактну інформацію, а 20% абонентів відмовилися від модернізації мережевого обладнання, що в майбутньому могло б захистити їх від подальших атак,
– зазначає джерело.
Через це провайдерам довелося залучати сотні додаткових технічних спеціалістів для обробки численних звернень невдоволених клієнтів.
Хто найбільше постраждав від кібератаки ГУР
Найбільш постраждалим від атаки став телеком-оператор "Міранда-медіа". Абоненти цього провайдера залишилися без доступу до зв’язку і не могли здійснити оплату за послуги через ураження білінг-системи.
Окупанти бідкаються на кібератаку / Фото джерела
Користувачі "Міранда-медіа", що працює під брендом "Міртелеком" на окупованих територіях, не мали доступу до мережі в Криму, на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей. Також значного ураження зазнали мережі російського провайдера "Фарлайн", переважно в Криму.
Подібні атаки продовжилися і в червні.
Під ударом зокрема опинилися мережі все тієї ж "Міранда-медіа", сервери пропагандистських ЗМІ, сервери місцевих органів окупаційної влади, контакт-центри, системи реєстрації та контролю руху на Керченському мосту, ресурси і мережева інфраструктура аеропортів, платіжні системи,
– розповіло джерело.
Це призвело до припинення роботи касових апаратів у низці міст окупованого Криму, затримки багатьох авіарейсів та виникнення значних заторів на Кримському мосту.