Там можна гуляти, кататися на лижах чи потягувати коктейль на терасі готелю. З будь-якого кутка відкриється кришталево-сніжна краса швейцарських Альп.
Гора однаково чарівна і взимку, і влітку. У Церматті заборонені автівки — їх залишають на стоянках за кілька кілометрів від міста, а звідти доїжджають громадським транспортом. Якщо пощастить, і не буде хмарно, майже ідеальну піраміду Матергорну можна побачити вже на вокзалі.
Церматт — те місце, де, щоб піднятися на висоти, не треба спецспорядження і можна забути про тривалу пішу прогулянку. Адже до вершин довезе поїзд. Більше ста років на схилах біля Церматта діє спеціально обладнана залізниця.
Він вивезе на понад трикілометрову висоту до гір Горнерграт і Ротхорн. Залізничні шляхи туди проклали не випадково: з вершин видно Матерхорн. Найвища гора Європи постає перед мандрівниками у всій красі.
А ще можна проїхатися на оглядовий майданчик "Льодовиковий рай". Сідати треба не в залізничні вагони, а у фунікулери найвищої у світі канатної дороги. Родзинка подорожі — льодовики. Фунікулери зупиняються на горі Кляйн-Матерхорн, де зачаровує палац із криги. Десятки блискучих фігур та можливість, як у дитинстві, поковзати льодяними тунелями — ось чому люди його відвідують.
Читайте також: Села на воді та величні давні храми Камбоджі приваблюють туристів
А ще там можна зупинитися у готелі, збудованому на висоті три кілометри. Тоді гірські краєвиди стануть сусідами, що цілодобово заглядатимуть у вікна. Щодо підйому на Матергорн самотужки, то він складний — про це відверто написано в кожному путівнику.
Треба бути досвідченим альпіністом у чудовій фізичній формі. Сходити треба обов'язково з гідом. Підйом триватиме щонайменше два дні.