Про це у четвер, 16 липня, на брифінгу розповів начальник Головного слідчого управління Служби безпеки України Григорій Остафійчук, передає "Інтерфакс-Україна".

Я скажу вам так: на мій погляд (на мій погляд, а я не керівник слідчої групи), треба розглядати кілька версій конфлікту. Перша — це конфлікт, пов'язаний з незаконним переміщенням товарів через митну територію України через західний кордон. Я вбачаю в цьому, в першу чергу, певний конфлікт, тому що ці люди з одного боку кришували цей процес, з іншого — мені здається, у людей були якісь інші бажання, вони вірили в те, що це можна виправити (боротись з контрабандою — "24") іншим шляхом, але шлях вони обрали не зовсім законний, як мені здається,
— заявив він.

З його слів, друга версія, яку варто розглядати — це причетність правоохоронців, зокрема, місцевих, до цих подій.

"Що стосується версії терористичного акту, то я вважаю, що на момент відкриття провадження та внесення до реєстру ознаки цього злочину були, але на сьогоднішній день мотиви, які є безумовною ознакою цього злочину, відсутні. Тому говорити про теракт, я вважаю, необґрунтовано і недоцільно", - додав Остафійчук, щоправда наголосивши, що це його особиста думка.

До слова, як розповіли в СБУ, станом на 16 липня шестеро озброєних бійців "Правого сектору", які брали участь у суботній перестрілці в Мукачевому, все ще переховуються у горах, їхні пошуки тривають.