Донедавна чимало з нас вважали, що при інтенсивних розумових навантаженнях мозок швидше зношується і "згорає". Та насправді це стереотип. Адже, як з’ясували науковці, за умови інтенсивної роботи мозку, нейрони не лише гинуть, а й народжуються знову.

У тих, хто не бажає "ворушити мізками", нервові клітини від неробства впадають у сплячку. Їх можна розбудити і змусити працювати у попередньому ритмі. Однак, для цього потрібно докласти певних зусиль.

Найперше - не можна давати мізкам лінуватися - побільше читати, займатися самоосвітою. Допоможе читання класики, обговорення новин, загальний аналіз прочитаного й почутого. Усе це не тільки цікаві види діяльності, але й тренажери, які розвивають наші розумові здібності. Варто лише пам'ятати про чергування розумової і фізичної праці.

Наповніть життя подіями, відчуйте підтримку друзів, знайдіть однодумів! Що ж може бути ціннішим за здоров’я і довголіття, здобуте за допомогою власного інтелекту!

Тривалість життя

З розвитком цивілізації зростає тривалість життя людей в усьому світі. Якщо первісні люди жили приблизно 25-30 років, то нині на Землі кількість людей лише 60-75-річного віку становить близько 600 млн. В Україні налічується понад 14 млн. пенсіонерів. Це люди, вік яких більший за 55-60 років.

Але важливо інше - як убезпечитись, щоб довге життя людини не стало “доживанням”, а було повноцінним, сповненим радощів, успіхів і перемог.

“В останні чверть століття кількість людей, яким перевалило за 80 і більше, подвоїлась. Населення Землі старіє. Але чимало літніх людей продовжують працювати після досягнення пенсійного віку. Вони також доволі часто працюють волонтерами. Не кажучи вже про радість у родині мати бабусь та дідусів”, - каже Карен Даннел (Інститут статистики).

Дія тютюну, алкоголю, екології, неповноцінне харчування, стреси - з віком все це дає про себе знати. Зміни у органах і системах спричиняють недуги, які прийнято вважати “віковими”. Але не все так безнадійно, як може здатися на перший погляд! Організм має чимало рівнів захисту, варто йому лише допомогти.

Особливу увагу, звісно, слід звертати на харчування, а також на рухову активність. Вправи для зміцнення м’язів, щоденні прогулянки на свіжому повітрі, плавання покращать кровопостачання та живлення кісток і м’язів, збережуть їх функціональність. Працюючи над собою, збережемо можливість рухатися, працювати, володіти своїм тілом. Недаремно ж кажуть, що рух - це життя!