Ну, віддали базу у Севастополі росіянам ще на 25 років. Кому від цього гірше? В самому Севастополі, та мабуть у всьому Криму, такому рішенню тільки радіють. Варто лише почитати форуми. А дійсно, що поганого? Цей флот там і так стояв та іржавів всі роки незалежності України. Здається, нікому особливо не заважав. Лише інколи БТР якийсь невідомо куди проїде…

А ось тепер інша справа. Замість 90 млн. дол. орендної плати, Україна отримала 100 млн. дол.! Обіцянки знижки на газ на 30%, 40 млрд. дол. інвестицій протягом 10 років (хай і у вигляді того ж таки газу), та розвиток інфраструктури Севастополя. Самій Україні це виявилось не під силу. До речі, 40 млрд. дол. – це сума всіх іноземних інвестицій в економіку України за всі роки незалежності.

Тим більше, хтось вірив у те, що ЧФ РФ дійсно залишить Севастополь у 2017 році? Що б зробив Київ, якби флот залишився, як би звідти цей флот вибивав, чим?

Інша справа, кому цей газ зі знижками потрібен? Якщо населення та комунальні підприємства дійсно споживають газ українського видобутку, а це половина споживання в країні. Інша половина - це металургія, хімія тощо. Чиї ці заводи? Цих людей можна перерахувати на пальцях. Виходить, що зрештою, це не вдала угода, якої неможливо було уникнути. А банальний торг інтересами країни заради прибутків купки осіб. Це не політика.

Балачки про те, що газ це робочі місця, вартість добрив для села і т.п. можна викинути у сміття. Норвежці, німці, французи та будь хто в цивілізованому світі такої проблеми не мають. Отже, не в цьому справа.

Доводиться лише визнати, не озираючи на погляди, відтепер флот стоїть не в Україні, а на Україні. Бо держава, яка так ухвалює такі рішення – не держава, а територія. Українська держава - це корпорація. Бізнес, який сприймає країну як територію для своєї діяльності, ринок. А бізнес не має почуттів та батьківщини. Він котирується на біржах, купується та продається. Не має батьківщини у Віктора Януковича, у нього є бізнес-партнери. Немає батьківщини і у тих депутатів Верховної ради, які підтримають підписані у Харкові угоди. Ну, не доросли. Може і не доживемо. Як не дожили Хмельницький, Виговський, Грушевський, Бандера та багато інших. Чим ми кращі?