На такий крок голландський уряд хоче піти через квітневий референдум, пише австрійське видання Die Presse, посилаючись на інформацію дипломатів.
Зокрема, йдеться про виключення пункту угоди про співробітництво між Україною та ЄС в оборонній сфері, або, як мінімум, про пом'якшення умов такого співробітництва. На думку дипломатів, збереження безпеки в Європі та Україні не входить у завдання ЄС, цим має займатися НАТО.
Крім того, голландці хочуть гарантій, що Україна "не отримає автоматичний доступ до фінансових джерел ЄС".
По-третє, Угода про асоціацію ЄС з Києвом не повинна гарантувати, що Україна могла б бути прийнята в якості 29 держави-члена ЄС,
— сказав дипломат.
Для зміни тексту угоди Нідерландам доведеться добиватися згоди всіх членів ЄС, які вже ратифікували її в нинішньому вигляді.
За даними видання, проти зміни угоди виступають Польща і три країни Балтії. Вони наполягають на збереженні пункту про військово-технічне співробітництво між ЄС і Україною.
Видання зазначає, що Нідерланди навряд чи досягнуть якогось рішення до 23 червня, коли відбудеться референдум про членство Великої Британії в ЄС. Крім того, для зміни умов угоди потрібна і згода України.
Читайте також: Як вихід Великобританії з Євросоюзу може вплинути на долю України