Пріоритети міністерства
Пріоритетні питання Міністерства культури мають соціально-культурний характер. Один із перших пріоритетів, який звучить у нас, це оновлення і осучаснення сільських клубів. Це охоплює велику кількість чи ненаймасовіших закладів, які зараз у критичному стані.
Про Український фонд культури
Важливим кроком на шляху до реформування Міністерства культури є створення Українського фонду культури, над яким зараз працюють екперти Національної ради реформ. Керівника фонду призначать через конкурс. А його офіційна презентація може відбутися вже восени.
Перший наш жест щодо фонду – переказ грошей від міністерства. Зокрема, ми передамо 6 млн грн, які зараз залишаються на наших рахунках. Експертна група фонду повинна буде прозоро розподілити ці кошти.
Про іноземців у міністерстві
Я спілкувався з Андрієм Савчуком з департаменту спадщини Канади. Мені було дуже цікаво послухати його. Він був готовий іти до мене заступником. Тай мені казали, що це гарна ідея – запросити в команду іноземців. Але під час спілкування я зрозумів, що він перебуває в абсолютно іншому світі. Я зрозумів, що для нього така робота буде ударом. Йому було б важко працювати з паперами.
Про патронат Гройсмана
Володимир Гройсман, як і обіцяв тісно співпрацює з нашим міністерством. Він швидко реагує на ключові, болючі теми. Важливі справи з ним ми можемо робити по спрощеній процедурі, а не чекати по 20 днів.
Ревізія фондів
Усі наші установи – музеї, бібліотеки, будуть зобов’язані показати свої фонди. Нам дуже важливо провести таку інвентаризацію з огляду на те, що почастішили факти зникнення пам’яток. Проте технічно це складно зробити, бо не вистачає людей. Зараз на базі Мінкульту сформували комітет, який складатиметься з представників різних органів. Саме на цей орган покладена відповідальність за інвентаризацію фондів.
У декількох закладах уже незабаром почнуть ревізію. Одним з перших об'єктом, на який чекає перевірка, стане Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. Саме з фондів цієї бібліотеки зникло унікальне видання Апостола першодрукаря Івана Федорова.
Децентралізація у культурі
Я хочу об’їхати всі обласні центри, поговорити з керівниками міст, області. деяких культурних закладів. Я уже був у Маріуполі, Івано-Франківську, Львові, Чернігові. Скоро поїду в Херсон. Разом з керівниками ми робимо так званий реєстр найболючіших питань і практично на місці домовляємося про їхнє вирішення. На місцях я бачу зацікавлення у розвитку культури, тому не думаю що після децентралізації гроші на культуру не виділятимуть.
Про співпрацю з ЮНЕСКО
Ми підтримуємо зв'язок з ЮНЕСКО, інформуємо їх про порушення та загрози. Адже багато важливих культурних та історичних об’єктів України, які є світовою спадщиною, опинилися на окупованих територіях. Вже оформлена заявка щодо проблеми у Херсонесі.
Про долю Євробачення
Зараз чекаємо на список всіх вимог, які привезе нам європейська спілка. Маючи цей перелік ми розумітимемо, якою до прикладу має бути арена – відкрита, закрита. І вже тоді коли, ми знатимемо всі інші технічні моменти, то зрозуміємо, що нам потрібно робити і куди рухатись.
Більше — дивіться у програмі.