Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл, коментуючи зміни до Конституції в частині децентралізації.

Ми дійсно йдемо на певні поступки цим регіонам і даємо їм певні політичні і додаткові права. Зокрема, не нав’язуємо на 100% без їхньої участі формування місцевої влади, правоохоронних органів тощо. Даємо право на муніципальні органи міліції, – зазначив він.

Водночас, за його словами, треба не забувати, що зміни до Конституції в частині децентралізації дають фінансові і економічні права для всіх місцевих рад по всій Україні.

"А ми готові сепаратистам давати такі права? Тим, хто не стріляв, не брав активної участі в бойових діях, але виступає за відділення від України і при цьому може балотуватися в місцеві органи самоврядування? Ми готові віддати їм усі функції, повноваження і ресурси? Ні. Вони ними скористаються для чергового сепаратистського шабашу", – наголосив експерт.

За словами Чорновола, для цих територій повинен діяти спеціальний порядок, який передбачений законом, ухваленим ще в 2014 році, і положення якого потрібно чітко зафіксувати в перехідних положеннях Конституції.

В тому законі чітко написано: фінансування відновлення Донбасу відбуватиметься не через надання місцевий владі фінансових ресурсів, а вони ними користуватимуться у вигляді окремих урядових програм. Тобто уряд прямими траншами, минаючи місцеву владу, надсилає на підрядні організації кошти на виконання певних функцій. Це колосальне обмеження їхніх прав. Ці території не дістають повної волі місцевого самоврядування,
– наголосив він.

За його словами, згідно з цим законом нормальна повноцінна влада на Донбасі може виникнути через 6-7 років.

"Доки вивітриться вся вата з голови. От це передбачається в перехідних нормах Конституції", – зазначив політолог.

Читайте також: Волонтер пояснив, чому Порошенко насправді приїхав на фронт