В Радянському Союзі за анекдот про Сталіна можна було отримати 25 років таборів. А за відкритий виступ проти радянської влади – втратити життя.

З часу сталінського "Великого терору" минуло майже вісім десятиліть. Але сучасна Росія – правонаступник СРСР – впевнено йде до повернення старих жорстоких звичаїв. Бо критики путінського режиму, які раніше відбувалися адміністративними штрафами та арештами, почали отримувати реальні терміни за ґратами. Фактично, ні за що.

Ільдар Дадін – громадський активіст, котрий наступні три роки проведе за ґратами завдяки новій статті кримінального кодексу Російської Федерації.

Стаття 212.1. Неодноразове порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування.

Дадін у минулому році кілька разів виходив з одиночним пікетом. Це – єдина дозволена форма протесту у Росії. При цьому чоловік суворо дотримувався усіх правил і з поліцією не конфліктував. Бо злісна непокора представникам влади у Росії карається тюремним ув’язненням.

Але навіть незважаючи на дотримання усіх правил, Дадіна кілька разів затримували на 15-ть діб та регулярно штрафували.

Та у січні цього року прокуратура вирішила, що дії активіста підпадають під нову статтю кримінального кодексу. При цьому обвинувачення вимагало усього два роки позбавлення волі, але суддя вирішила інакше – і Дадіна засудили до трирічного ув'язнення.

Ільдар Дадін став першою жертвою нового російського кримінального законодавства. А в судах лежать ще сотні справ на громадських активістів. Які, як і Дадін, можуть втратити кілька років життя за ґратами. А все – через те, що Путін, як і колись Сталін, не терпить аж ніякої критики.

Повний випуск програми "Вєсті Кремля" дивіться тут.