Минулого тижня завершився перший етап відбору кандидатів і нам вдалося потрапити на одне з тестувань.
Набір до патрульної служби розпочався 19 січня і тривав до 6 лютого. Кількість охочих стати працівником нової поліції була несподівано великою – більше 33 тисяч, проте на тестування запросили трошки більше 20-ти тисяч.
Велику кількість бажаючих стати працівником патрульної служби можна зрозуміти, адже такі умови працевлаштування сьогодні не часто знайдеш, а робота ще й достойна.
Заяву подавали кандидати різного віку і видів професій. Попри те, що максимальний вік на подання заяви до патрульної служби становить 35 років, були охочі і старшого віку.
В приміщенні Навчального інституту підготовки фахівців для експертно-криміналістичних підрозділів проводився перший етап відбору – перевірка особистісних характеристик.
За півгодини до реєстрації біля інституту вже почали збиратися потенційні працівники поліції. Видно, що всі хвилюються. Перше, що кидається в очі – це велика кількість дівчат.
Патрульна служба передбачає розпустити ДАІ, окрім цього працівники нової поліції будуть виїздити на виклики, що зазвичай виконували дільничні, тобто робота ще й небезпечна. Коли ми поспілкувалися з декількома кандидатками на працівників патрульної служби, стало зрозуміло, що дівчата не бояться такої роботи, дехто навіть вважає, що сьогодні дівчата більш сильніші духом.
Хай хлопці не ображаються, але я вірю, що дівчата можуть зробити зараз набагато більше, - вважає кандидатка до патрульної служби Світлана.
Дівчина дізналася про набір від батьків, проте стати частиною нової поліції захотіла сама. Світлана працює адміністратором в кав’ярні, що на самому Майдані Незалежності, і в ніч розгону студентів допомагала побитим активістам. Пів року вона допомагала потрохи на Євромайдані, що і підштовхнуло дівчину спробувати стати поліцейським.
Я тоді повірила, що можна якось вплинути на події в Україні і хоч якось допомогти,- додає дівчина.
Інша дівчина, що стояла в черзі, взагалі мати в декреті і так само до небезпеки готова. Дарина дізналася про набір з телебачення і вирішила ризикнути. Про її наміри знає лише чоловік. Вона вважає, що робота в патрульній службі має бути дуже цікава та насичена.
Поки ми розмовляли з потенційними кандидатками розпочалася реєстрація. Дівчата та інші учасники тестування проходять до інституту. Всередині за наявністю паспорта кандидати отримують папірчик, що свідчить про їхню присутність. Далі учасники заходять до аудиторії.
Саме тестування проходить на комп’ютерах за спеціальною програмою. Початок має бути чітко в зазначений час, адже проходження тесту фіксується сервером, що потім дозволяє бачити час проходження кожного учасника окремо. У кожного тест інший, але загалом завдання перевіряють одні і ті ж знання. Також кожному видається листочок паперу для обрахунків в математичних завданнях.
На виконання усього тесту відводиться півтори години. Працівники інституту, які наглядають за виконанням відзначають, що менше ніж за 50 хвилин ніхто ще не виконував усі завдання. Після завершення тесту учасники одразу ж бачать свій результат. Найвищий результат, який можна отримати за проходження такого тестування це 60 балів. Далі усі хто пройшов тести успішно отримує запрошення на наступний етап відбору.
Далі перевірятимуть фізичну підготовку, стан здоров’я, перевірку на наявність судимості та вміння керувати автомобілем. Лише після усіх цих етапів відбору визначають кількість щасливчиків, що потраплять на навчання перед тим як стати повноцінним працівником патрульної служби. Саме навчання триватиме три місяці, проте перший заступник міністра внутрішніх справ Катерина Згуладзе-Глуксманн на одній з прес-конференцій зазначила, що не всі зможуть пройти і саме навчання.
На нову патрульну службу покладають великі надії, це повинен бути перший результат реформування МВС України. Читаючи умови відбору кандидатів дуже тішить думка про те, що нова поліція повинна бути чесною, справедливо та дійсно захищати. Насправді дуже хочеться щоб нарешті міліція була з народом і за народ.