Українські міністри кажуть, — постанова, яка зобов'яже користувачів мобільного зв'язку розкрити персональні дані необхідна, бо в країні війна. А терористи часто використовують знеособлений мобільний зв'язок, щоб розвідати інформацію про розташування сил АТО, коригувати вогонь чи привести в дію вибухівку.

Документ поки на стадії обговорення. Мобільні оператори ініціативу Кабміну сприймають з обережністю. Кажуть, — обійти ці обмеження буде просто. Шахраї будуть оформлювати договори на чужі паспорти. Та й з реєстрацією абонентів будуть проблеми. В Україні їх приблизно 50 мільйонів. Ідентифікувати таку кількість користувачів буде складно.

Натомість, держслужба спецзв'язку, яка й розробляє проект постанови Кабміну, проблем не бачить.

Що ж стосується персональних даних, вони будуть надійно захищені, запевняють мобільні оператори. Втім варто зауважити, що продавати сім-карти за паспортами уже хотіли під час Євромайдану. Відповідна норма існувала у так званих "диктаторських" законах. Утім, кажуть чиновники, тоді була зовсім інша ситуація. Тепер суспільство має більше шансів контролювати владу.

Попри це в держспецзв'язку не заперечують, що постанову готували на прохання правоохоронних органів. В умовах агресії Росії вони хочуть розширити свої повноваження. Адже після ідентифікації абонентів міліція зможе ефективніше вистежувати злочинні угруповання і притягати їх до відповідальності.