Серед яких "Хімволокно", "Льонокомбінат", "Верстатуніверсалмаш", "Промавтоматика", "Автозапчастина". Зараз на їхніх місцях – житлові комплекси, торгові центри, автостоянки, склади чи просто руїни.

Варто прочитати Народжене ЧАЕС: як живе наймолодше місто України Славутич – промовисті фото, відео

Що випускає завод

"Електровимірювач" – чи не єдиний, який і зберіг частину виробництва, і став на шлях трансформації. Історію про нове життя житомирського заводу розповів Ukraїner. Наразі завод випускає:

  • електровимірювальні пристрої;
  • навчальні набори для студентів ВИШів;
  • шкільне обладнання для STEAM-лабораторій і кабінетів природничих наук (його, до речі, теж експортують за кордон, зокрема в США).

Також там можна виготовити прототип свого продукту, взяти участь у кількаденній резиденції для роботи з електронною музикою, попрацювати за верстатом з різними типами матеріалів, знайти нове застосування застарілим деталям і приладам, створити крафтові аксесуари.

Розбудова інноваційного парку

У планах – допомагати запускати якісне серійне виробництво, масштабувати локальний бізнес і запустити потужну освітню платформу для Житомира та України загалом. Такими амбіціями поділився Андрій Чибуровський – генеральний директор та співвласник заводу.

Як ревіталізують завод "Електровимірювач" / Фото Юрія Стефаняка, Ukraїner

Разом з однодумцями, архітектором Романом Сахом та фандрайзеркою Вітою Базан у приміщеннях колишніх лабораторій і складів вони розбудовують інноваційний парк "Вимірювач".

Цей проєкт – не масштаб Житомира, це масштаб всієї країни. І якщо все, що ми задумали, збудеться – це буде якоюсь мірою унікальний проєкт і для Європи, для світу,
– сказав Чибуровський.

Головна особливість інноваційного парку – трансформація заводу в процесі створення "Вимірювача". З одного боку, мовиться про модернізацію заводського обладнання.

З іншого – про створення лабораторій та інших активностей, які діють разом з промисловим виробництвом і не витісняють старе, а наповнюють простір новими сенсами. Концепція створення інноваційного парку передбачає, що там буде:

  • центр розвитку освіти;
  • подієвий майданчик;
  • дослідницький відділ;
  • простори для роботи;
  • зелені зони;
  • готель;
  • кафе.

Завдяки подіям "Вимірювача", як-от резиденціям, люди з інших міст обмінюватимуться досвідом, хтось залишиться жити – і таким чином місто оновлюватиметься, розшириться його інтелектуальна складова.

Читайте також Хутір Обирок: Ukraїner розповів про перевинайдення покинутого села

Ревіталізація заводу "Електровимірювач" – це побудова нового соціально значущого простору з урахуванням наявних потужностей, можливостей простору для задоволення інтелектуальних, виробничих потреб містян і зацікавлених українців, іноземців.

"Не просто зробити швидкий сухий девелопмент, де просто все вичистити і заповнити новими комерційними площами, а зробити з якоюсь тяглістю історичною.

Це така найосновніша верхня лінія, а далі нанизуються музична, освітня, мейкерська, виробнича теми", – додав Чибуровський.

Більше про ревіталізацію "Електровимірювача": дивіться відео


Нагадаємо, Ukraїner – волонтерська медіаорганізація, яка у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану, цікаву та автентичну Україну і презентує її у світі.