На саміті голів МЗС країн "Великої сімки", що відбувається в італійському місті Лукка, не було проявлено ніякого ентузіазму щодо висунутої Великобританією ідеї ввести нові санкції проти російських офіцерів, які співпрацюють з Дамаском, пише Financial Times.
Читайте також: Санкції проти Росії: чому і які країни заблокували ініціативу
"На початку першого дня дводенних зустрічей G7 британський міністр закордонних справ Борис Джонсон заявив, що у Москви з'явився вибір після атаки із застосуванням хімічної зброї минулого тижня, здійсненої сирійським режимом, і американським ракетним ударом у відповідь на неї", – відзначають автори статті Джеймс Політі і Артур Бізлі.
"Цей вибір полягає ось у чому: або намертво приклеїтися до режиму Асада – цього деструктивного режиму, який труїть власний народ і, насправді, бруднить репутацію Росії, або співпрацювати з рештою світу і шукати політичне вирішення конфлікту", – заявив Джонсон.
Коментарі Джонсона з'явилися після того, як держсекретар США Рекс Тіллерсон зайняв жорсткішу позицію щодо Москви напередодні запланованого візиту в Росію на цьому тижні, назвавши режим Асада "кривавим", відзначає видання.
Санкції проти Росії – невідповідний інструмент, їх неможливо застосувати швидко. Наразі нам потрібно активізувати діалог із Росією, щоб разом скористатися справжнім імпульсом з метою політичного врегулювання. Нам не варто намагатися загнати Росію ще далі в кут і тим самим зміцнювати її зв'язок із сирійським режимом,
– заявив дипломат країни, що входить в G7.
Читайте також: Трампу не варто заганяти Путіна в глухий кут, – канадський юрист