Про те, що відбувалося упродовж 30-го дня масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу.
Актуально Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео
Викрадення Колесникової та інших членів Координаційної ради
У Білорусі невідомі зранку 7 вересня викрали члена координаційної ради опозиції Марію Колесникову. Біля Національного художнього музею її посадили в мікроавтобус і повезли в невідомому напрямку.
Наразі інформацію про зникнення й можливе викрадення Марії Колесникової перевіряє міліція Мінська. У МВС Білорусі стверджують, що не затримували Колесникову.
Водночас Світлана Тихановська звинуватила режим Лукашенка в терорі. На її думку, викрадення Марії Колесникової, Антона Родненкова та Івана Кравцова – це спроба зірвати роботу Координаційної ради та залякати її членів.
Марія Колесникова перед ОМОНівцями / Фото TUT.by
Пізніше білоруські опозиційні ЗМІ оприлюднили відео з автомобільного реєстратора, на якому начебто задокументоване викрадення Колесникової.
Дивіться оприлюднене відео:
Реакція Литви на викрадення Колесникової
Ганьбою назвав викрадення опозиціонерки міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс. Очільник дипвідомства закликав негайно звільнити політикиню.
Замість того, щоб спілкуватися з жителями Білорусі, влада намагається цинічно усувати по одному. Викрадення Колесникової в Мінську – ганьба. У 21 столітті застосовуються сталінські методи НКВС,
– написав Лінкявічюс у твіттері.
Масові затримання в неділю: цифри вражають
Білоруські силовики 6 вересня затримали 633 учасників акцій протесту. Понад половина з них продовжують перебувати в СІЗО до розгляду справ у суді.
Міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв назвав білоруську міліцію "найгуманнішою в світі". Караєв впевнений, що холоднокровнішої за білоруську міліцію більше нема ніде в світі.
Водночас у Мінську на акції протесту затримали навіть 12-річного школяра – за малюнок балончиком на асфальті.
Коли колона, в якій йшов підліток, дійшла до оточення силовиків, хтось із учасників протесту дав Ярославу балончик з фарбою, яким він намалював на асфальті напис "3%" (одне з гасел білоруської опозиції, що описує реальний рейтинг Лукашенка, – 24 канал).
Підлітка відправили до поліцейського відділку, де на нього склали протокол. Ввечері його відпустили додому.
12-річний Ярослав, якого затримали ОМОНівці / Фото Onliner.by
Акції студентів в Білорусі
Білоруські студенти продовжили креативно страйкувати, влаштовуючи акції протесту в місцевих університетах.
Студенти влаштували розсілися за колірною гамою протестувальників / Фото TUT.by
Акція протесту студентів: дивіться відео
Суд над затриманими
У Мінську у суді розглядали справи затриманих за участь у студентському "Марші солідарності". За попередньою інформацією, мітингувальників арештували на 7 – 10 діб.
Розбита ОМОНом кав'ярня – новий символ протестів
Вчора після багатотисячного "Маршу єдності" в Мінську почалися масові затримання. ОМОНівці та тітушки зупиняли та били людей. Після жорстких затримань частина мітингувальників спробувала сховатися від переслідування в кав'ярні O'Petit.
Співробітник кафе допоміг людям: він закрив приміщення на замок, але тітушок у спортивних костюмах і масках це не зупинило. Вони розбили скляні двері і почали затримувати людей.
Тітушки увірвались до закладу та побили вікна: відео
З самого ранку понеділка до кав'ярні вишикувалась величезна черга людей, які прийшли підтримати власників.
Черги в кав'ярню O'Petit у Мінську / Фото TUT.by
Люди вистоювали у довгій черзі за кавою, попри те, що лив дощ.
Протести в Білорусі останніми днями: дивіться відео
Повна готовність танкових та артилерійських баз
Міністерство оборони Білорусі перевело у вищу ступінь бойової готовності дві артилерійські бази озброєння та одну базу резерву танків. Такі результати перевірки бойової готовності частин, заявили у самому військовому відомстві.
Завершиться перевірка участю військових частин у командно-штабному навчанні з органами військового управління, військовими частинами й організаціями технічного забезпечення,
– мовиться у повідомленні Міноборони
Також відомо про виклик військовослужбовців із запасу.
Боротьба влади із символікою протестів
Біло-червоно-білі стяги, які розвішують на будівлях по всій Білорусі, одразу намагаються зняти представники правоохоронних органів або комунальних служб. Проте не завжди в них це виходить успішно. Так біло-червоно-білий стяг на даху багатоповерхівки з першого разу зняти не допомогла навіть драбина рятувальників. Вона підійнялась недостатньо високо.
Біло-червоно-білий стяг знімали з багатоповерхівки / Фото TUT.by
Для цього спеціально приїхали рятувальники / Фото TUT.by
Протести в Білорусі: головне
- 9 серпня у країні відбулися президентські вибори. За офіційними даними ЦВК, перемогу на них здобув Олександр Лукашенко. Однак дані неофіційних екзит-полів свідчать, що перемогла його головна опонентка: опозиціонерка Світлана Тихановська.
- Білоруси не погодилися з результатами виборів. По всій країні спалахнули мирні протести. Мітингувальників ОМОНівці розганяли гумовими кулями та світло-шумовими гранатами.
- Від 11 серпня у країні розпочався загальнонаціональний страйк.